REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Najlepszy polski serial wraca w tym roku. Co jeszcze Polacy obejrzą w 2022?

Jakie polskie seriale obejrzymy w 2022 roku? Przed nami jeszcze prawie 7 miesięcy, w trakcie których odbędą się głośne premiery. Warto czekać choćby na 3. sezon "Kruka", produkcji Canal+. Właśnie ogłoszono, że tytuł, który może pochwalić się świetnymi recenzjami i odbiorem przez publiczność, wróci jeszcze w tym roku. Jest jednak więcej polskich seriali, które trzeba zobaczyć w 2022 roku.

09.06.2022
19:44
polskie seriale 2022 lista
REKLAMA

W 2022 roku doczekamy się jeszcze co najmniej dziesięciu polskich seriali. A przecież obejrzeliśmy już sporo tytułów z naszego podwórka. Premiery miały takie tytuły jak "Behawiorysta", "Krakowskie potwory", "Powrót", "Odwilż" czy "Kontrola". Widać, że polski rynek seriali rozrasta się przeogromnie - Canal+, Player i HBO Max nie próżnują, a Netflix na rok 2022 i pierwszą część 2023 zapowiedział aż 18 rodzimych produkcji, tak seriali jak i filmów. Co obejrzymy w ciągu najbliższych 7 miesięcy w serwisach VOD i telewizji? Możemy liczyć na kilka głośnych nowości i powrotów.

REKLAMA

Polskie seriale 2022 rok. Na jakie nowości czekamy?

Polskie seriale na 2022 rok

Wśród polskich seriali 2022 znajdziemy nowości m.in. od Netfliksa i Canal+. Już w czerwcu obejrzymy "Królową", produkcję z Andrzejem Sewerynem w roli Sylwestra, występującego jako drag queen o imieniu Loretta. W dalszej części 2022 roku premierę będą miały takie seriale jak 2. sezon "The Office PL", "Brokat", "Zmowa milczenia" i 3. sezon "Kruka". Na co jeszcze czekamy? Sprawdźcie listę polskich seriali na 2022 rok.

Kruk, 3. sezon

Dziś dowiedzieliśmy się, że Canal+ pracuje nad kontynuacją serialu "Kruk", którą obejrzymy jeszcze w 2022 roku. Dwa poprzednie sezony ("Kruk. Szepty słychać po zmroku" i "Kruk. Czorny woron nie śpi") doczekały się świetnego przyjęcia na polskim i zagranicznym rynku. W nowych odcinkach ponownie będziemy towarzyszyć tytułowemu Adamowi Krukowi (w tej roli Michał Żurawski) w jego życiu na Podlasiu. Teraz mężczyzna będzie chciał pomścić swoją rodzinę. Nosi w sobie nienawiść, ale i traumę. Jak skończy się ta wojna? Za scenariusz odpowiada Jakub Korolczuk, a reżyserują Maciej Pieprzyca i Adrian Panek.

Premiera: 2022 rok na Canal+ online.

Królowa - nowość

Polskie seriale Netflix 2022 rok - Królowa

Jeszcze w tym miesiącu na Netfliksie brylować będą Andrzej Seweryn jako drag queen i Maria Peszek w roli jego córki. "Królowa" to nowy polski serial, który jest pełen kontrastów. Sylwester żyje w Paryżu i przyjeżdża do Polski, gdzie żyje jego rodzina. To będzie wybuchowe spotkanie, które albo zakończy się katastrofą, albo doprowadzi do pojednania. Nowy polski serial Netfliksa składa się z czterech odcinków; jest opowieścią o poszukiwaniu własnej tożsamości i budowaniu rodzinnych więzi.

Premiera: 23 czerwca na Netflix Polska.

Gry rodzinne - nowość

"Gry rodzinne" to nowy polski serial Netfliksa, który obejrzymy w 2022 roku. W obsadzie produkcji same polskie gwiazdy, m.in. Paweł Deląg, Izabela Kuna, Bartosz Gelner, Marek Kalita, Małgorzata Mikołajczak i Edyta Olszówka. Historia ma być dowcipna i opowie o... polskim weselu. Zamożny chirurg i studenka medycyny właśnie się pobrali. Rodziny panny młodej i pana młodego nie tryskają optymizmem - ten ślub nie był im w smak. Udany związek tej dwójki to pozory - ich wspólne życie skrywa wiele tajemnic. Tak się składa, że te ujrzą światło dzienne właśnie podczas uroczystości. Oj, będzie się działo. Liczę na powtórkę z "Teściów".

Premiera: lato 2022 roku na Netflix Polska.

Polskie seriale na 2022 rok - The Office PL

Zwiastun "The Office PL" wywołał wiele zamieszania - publiczność obawiała się, że polski serial okaże się klapą. Tak się jednak nie stało, choć daleko mu do swojego amerykańskiego poprzednika. "The Office PL" to mimo wszystko całkiem przyzwoity sitcom znad Wisły. W tym roku doczekamy się 2. sezonu serialu. Właśnie trwają zdjęcia.

Premiera: jesień 2022 na Canal+ online.

Gang Zielonej Rękawiczki - nowość

To kolejny serial Netfliksa, jaki zobaczymy w 2022 roku. "Gang Zielonej Rękawiczki" ma być komedią o gangu kobiet, które postanawiają napaść na... dom spokojnej starości. Sprawa się komplikuje, gdy bohaterki nie potrafią tak po prostu zostawić swoich ofiar, a chcą uprzyjemnić im czas. Serial pojawi się na Netfliksie jesienią tego roku.

Premiera: jesienią 2022 roku na Netflix Polska.

Brokat - nowość

"Brokat" to jedna z zapowiedzianych 18 premier Netfliksa na lata 2022 i 2023. Przenosimy się do Polski lat 70. To będzie historia o kobietach, które chcą żyć po swojemu. W "Brokacie" śledzimy losy trzech bohaterek, świadczących usługi seksualne i walczących o swoje miejsce w komunistycznej ojczyźnie. W serialu zobaczymy Magdalenę Popławską, Wiktorię Filus i Matyldę Giegżno.

Premiera: jesień 2022 roku na Netflix Polska

Pewnego razu na krajowej jedynce - nowość

Netflix uderza w tarantinowskie tony i to na naszym polskim rynku. "Pewnego razu na krajowej jedynce" to komediodramat, który opowie o szalonej ucieczce i niebezpiecznej przygodzie. Fabuła jest prosta, ale daje przestrzeń do wielu szalonych gagów. Oto grupa nieznajomych, którzy za sobą nie przepadają, rusza samochodem wykorzystanym w napadzie na bank. W środku znajdują 2 mln zł i nie zawahają się ich użyć, mimo że przestępca, który sobie je przywłaszczył, a przynajmniej tak mu się zdawało, nie będzie chciał odpuścić zguby. W obsadzie znaleźli się m.in. Łukasz Garlicki i Anna Ilczuk.

Premiera: jesień 2022 roku na Netflix Polska

Wielka woda - nowość

W "Wielkiej wodzie" od Netfliksa znajdziemy wątki znane z serialów "Rojst '97" i "Głęboka woda". W tej produkcji, mającej zadebiutować w serwisie w 2022 roku, twórcy przyjrzą się wielkiej powodzi, która nawiedziła Polskę w 1997 roku. Za kamerą "Wielkiej wody" stanął Jan Holoubek, który na koncie ma takie tytuły jak wspomniany wcześniej "Rojst '97" i "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Wraz z Holoubkiem serial nakręcił Bartłomiej Ignaciuk, a scenariusz napisali Kasper Bajon i Kinga Krzemińska. "Wielka woda" ma być dramatem katastroficznym. Gdy fala powodzi zbliża się do miasta, zapada decyzja, że - aby je oszczędzić - trzeba poświęcić okoliczne wsie i miasteczka. To będzie trudna sprawa dla lokalnej społeczności. Na ekranie zobaczymy m.in. Agnieszkę Żulewską i Ireneusza Czopa.

Premiera: 2022 rok na Netflix Polska

Sexify, 2. sezon

"Sexify" zrobił trochę zamieszania przy okazji premiery w 2021 roku, bo to serial, który przełamuje tabu. Opowiada o grupce studentek, pracujących nad tytułową aplikacją, mającą ułatwić kobietom przeżywanie orgazmów. W tym roku poznamy dalsze losy trzech bohaterek, chcących zawojować światem i zdominować rynek IT przejęty przez mężczyzn. Możemy spodziewać się dużo niepoprawnych żartów i teledyskowego montażu.

Premiera: 2022 rok na Netflix Polska

Minuta ciszy - nowość

"Minuta ciszy" to nowy serial Canal+, który mamy obejrzeć w 2022 roku. W głównej roli zobaczymy tu Roberta Więckiewicza. Produkcja opowie o listonoszu, Mietku Zasadzie. Mężczyzna musi pochować swojego zmarłego przyjaciela, Czesława (Mirosław Zbrojewicz). Dom pogrzebowy odmawia pochówku, więc Mietek zakłada swój własny funeralny biznes. To będzie początek lawirowania na granicy prawa i konfliktów z innymi lokalesami.

Premiera: 2022 rok na Canal+ online.

REKLAMA

Polskie seriale na rok 2022 - co wiemy?

Wśród nowych polskich seriali w 2022 roku znalazło się kilka produkcji Netfliksa oraz Canal+. W serwisach obejrzymy "Królową", "Brokat", "Wielką wodę", "Minutę ciszy", 3. sezon "Kruka" czy 2. serię "The Office PL". A co szykuje dla nas HBO Max? Na razie jeszcze nie mamy żadnych potwierdzonych premier polskich seriali tego dystrybutora. Wiemy, że HBO pracuje nad "Warszawianką" z Borysem Szycem, który wcielił się tam w warszawskiego playboya. Nie jest jednak znana data premiery tytułu. Podobnie rzecz ma się z TVN-em i Playerem. Stacja planowała wypuścić dziesięć tytułów w tym roku, ale na razie obejrzeliśmy tylko część z nich, m.in. "Behawiorystę" czy 4. sezon "Kontroli".

* Zdjęcie główne: Przemysław Pączkowski, Canal+

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA