REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wracamy w Bieszczady. Wataha 2 już teraz w HBO GO, a wieczorem w telewizji

Jeśli czekałeś na 2. sezon Watahy, to mam dla ciebie dobrą wiadomość. Już dziś, 15 października, możesz obejrzeć nowe odcinki serialu.

15.10.2017
10:00
wataha-2-sezon-rebrow
REKLAMA
REKLAMA

Wataha to - jak zapewnia HBO - najchętniej oglądany serial produkcji HBO Europe. Na tyle popularny, że emisja drugiego sezonu odbędzie się aż w 19 krajach. Już dziś można obejrzeć pierwsze odcinki serialu, a uprzywilejowani są ci widzowie, którzy posiadają dostęp do HBO GO.

Ci, którzy nie mają dostępu do tej platformy VOD, obejrzą dziś pierwszy odcinek Watahy 2 w stacji HBO. Emisja serialu została zaplanowana na godz. 20:10. Powtórka epizodu otwierającego 2. sezon odbędzie się w HBO3 o godz. 21:00. Niektórzy szczęśliwcy obejrzą też otwarcie serii na wielkim ekranie, w sieci kin Helios. 

A więc nawet jeśli nie macie dostępu do stacji w stałej ofercie telewizyjnej, możecie zobaczyć powrót Wiktora Rebrowa. To ponownie ten bohater, w którego wciela się Leszek Lichota, będzie najważniejszą postacią serialu.

Akcja 2. sezonu Watahy rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach z pierwszej serii. Wiktor Rebrow ścigany jest przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna ukrywa się w bieszczadzkiej głuszy, a kontakt utrzymuje wyłącznie z dwojgiem przyjaciół – Łuczakiem (Jacek Lenartowicz) i Martą (Anita Jancia-Prokopowicz). Wszystko zmieni się, gdy w jego kryjówce pojawi się Alsu (Anna Donchenko), która nielegalnie przekroczyła granicę. W nowych odcinkach zobaczymy też Aleksandrę Popławską, która wcieliła się prokurator Igę Dobosz. Kobieta wróci w Bieszczady w zupełnie innej sprawie, ale drogi jej i Rebrowa ponownie się ze sobą zejdą...

REKLAMA

Myślę, że to, co jest siłą Watahy to jej zakorzenienie w realiach miejsca i czasu. Oczywiście Wataha pozostaje przede wszystkim ciekawą opowieścią, ale opowiada historie ludzi, którzy na co dzień obcują z dramatem ludzkim i myślę, że pokazuje w bardzo jaskrawy sposób, że nie ma łatwych odpowiedzi, żadnych szablonów na to, co się dzieje na granicy. Że rzeczywistość jest złożona. Ja myślę, że właśnie takie seriale mają szanse pokazać szerokiej widowni, że świat jest trochę bardziej skomplikowany – mówi Kasia Adamik, jedna z twórczyń serialu.

W obsadzie 2. sezonu serialu Wataha znaleźli się: Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Anita Jancia-Prokopowicz, Mariusz Saniternik i Jacek Beler. W nowe role wcielą się Grzegorz Damięcki, Marek Kalita, Andrzej Konopka, Piotr Żurawski, Matylda Damięcka, Helena Norowicz, Weronika Humaj oraz ukraińska aktorka Anna Donchenko. Za reżyserię 2. sezonu Watahy odpowiadają Kasia Adamik i Jan P. Matuszyński.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA