REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Ruszają zdjęcia do 3. sezonu „Watahy”. Wszystko, co już wiemy o nowych odcinkach serialu HBO

Polskie seriale stanowią coraz ważniejszą część europejskiej ramówki HBO. Duża w tym zasługa „Watahy”. Produkcja już wkrótce powróci z 3. sezonem. Właśnie rozpoczęły się zdjęcia na planie „Watahy”, na razie w nietypowym dla serialu miejscu. Co dokładnie wiemy o najnowszej odsłonie serii?

04.02.2019
21:08
wataha 3 hbo
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Na rynku polskich seriali robi coraz większy tłok. Nowe produkcje w zeszłym roku stworzyły m.in. Canal+, HBO, Showmax, TVN, TVP i AXN. Również Netflix dołożył się do tego trendu, choć „1983” w większości nie zyskało szczególnie pozytywnych recenzji. Wielu serialomaniaków wskazywało, że w ostatnich dwunastu miesiącach najbardziej na plus wyróżniło się za to „Ślepnąc od świateł”.

Bardzo możliwe, że w 2019 roku ten tytuł również przypadnie produkcji od HBO Polska. To właśnie wtedy z 3. sezonem powróci „Wataha”. Prace nad serialem toczą się w błyskawicznym tempie. Premierowy sezon serialu trafił na antenę HBO w 2014 roku, a druga część zadebiutowała trzy lata później. Na szczęście tym razem widzowie nie będą musieli tyle czekać. Od pewnego czasu nad scenariuszem produkcji pracowali Piotr Szymanek (jako head writer), Katarzyna Tybinek i Marta Szymanek.

Wataha 3 HBO - co wiemy?

Ich wysiłki zakończyły się sukcesem, dlatego aktorzy już weszli na plan 3. sezonu „Watahy”. Dla wielu z nich to swoisty powrót na stare śmiecie. W serialu zobaczymy Leszka Lichotę, Aleksandrę Popławską, Andrzeja Zielińskiego, Dagmarę Bąk, Macieja Mikołajczyka, Jacka Lenartowicza, Jarosława Boberka, Mariusza Saniternika, Andrzeja Konopkę i Piotra Żurawskiego.

wataha 3 hbo class="wp-image-249478"

Pierwszy tydzień zdjęć do 3. sezonu serialu HBO odbędzie się na terenie... Warszawy.

Uwaga, na spoilery z 1. i 2. sezonu „Watahy”!

Specjalnym nagraniem z tej okazji pochwalił się oficjalny profil HBO Polska na Facebooku. Wystąpiła na nim Aleksandra Popławska, która w obu sezonach serialu wcieliła się w prokurator Igę Dobosz. Aktorka ze zdziwieniem szuka znajomych krajobrazów Bieszczad i zastanawia się, co robi pod Pałacem Kultury i Nauki. Podpis ze strony HBO sugeruje, że 3. sezon wyjaśni, co pani prokurator (oraz zapewne część obsady) robi w stolicy. Warto przypomnieć, że na samym początku Dobosz była swego rodzaju antagonistką głównego bohatera - kapitana Wiktora Rebrowa. Podejrzewała, że to on wysadził budynek, w którym przebywali oficerowie Straży Granicznej z Ustrzyk Górnych.

W 2. sezonie prokurator otrzymała jednak szansę na rehabilitację. Tym razem odniosła sukces (choć okupiony problemami w życiu osobistym), a Rebrow został zrehabilitowany. Czyżby oboje wyruszyli do Warszawy, żeby usłyszeć oficjalną pochwałę z ust przełożonych? I czy przywrócenie Rebrowa do łask sprawi, że mężczyzna powróci w szeregi Straży Granicznej? Takie podejrzenia krążą w mediach od dłuższego czasu. Ale za wizytą bohaterów w Warszawie mogą się też kryć inne powody.

Fani produkcji nie muszą się na szczęście obawiać, że „Wataha” upodobni się do „warszawskich” produkcji telewizyjnych. Bieszczady wciąż będą głównym miejscem akcji.

REKLAMA

Zdjęcia na terenie województwa podkarpackiego ruszą już w przyszłym tygodniu. Potrwają kilka miesięcy, planowo aż do czerwca. Stacja HBO zresztą jakiś czas temu ogłosiła, że poszukuje mieszkańców Podkarpacia, którzy będą chcieli pojawić się w serialu jako statyści lub epizodyści. Wybrane osoby będą mogły z bliska oglądać warsztat reżyserki Olgi Chajdas i operatora Tomasza Augustyniaka. Jak na produkcję, która dopiero wchodzi w fazę zdjęć, wiemy więc całkiem sporo. Ale można się spodziewać, że HBO (jak to ma w zwyczaju) najważniejsze niespodzianki zachowa w tajemnicy aż do premiery 3. sezonu „Watahy”. Kiedy do niej dojdzie? Serialu możemy spodziewać się jesienią 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA