REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wataha idzie na rekord. Ponad milion widzów zobaczyło pierwszy odcinek nowego sezonu

Wataha to jeden z najlepiej zrealizowanych polskich seriali. Doceniają go krytycy i widzowie. Tych ostatnich jest już ponad milion. 

30.10.2017
19:45
wataha 2
REKLAMA
REKLAMA

Wataha to jedna z tych produkcji, z których możemy być dumni. Poziom realizacji, wspaniale pokazane Bieszczady i przyzwoici aktorzy sprawiają, że jest to serial godny polecenia. I nawet głosy krytyki, które spadły na twórców za gwałtowne i mało satysfakcjonujące zakończenie pierwszej serii, nie ostudziły zapałów publiki.

W pierwszym tygodniu emisji Watahę obejrzało ponad milion widzów.

A konkretnie 1 165 389 widzów zobaczyło pierwszy odcinek. Są to połączone wyniki oglądalności z HBO GO, HBO OD i z kanałów linearnych zebrane z pierwszego tygodnia emisji. Michał Kozicki, prezes HBO Polska, mówi, że "drugi sezon Watahy ogląda trzy razy więcej osób niż sezon pierwszy". Tak dobry wynik oglądalności może wynikać również z tego, że z okazji premiery serialu HBO zdecydowało się odkodować swój kanał.

Premierowy odcinek Watahy na antenie HBO oglądało 719 tys. widzów.

Drugi sezon Watahy kontynuuje fabułę pierwszej serii, ale akcja dzieje się cztery lata później. Bohaterowie zmienili się przez ten czas, ale konsekwencje ich czynów są ciągle widoczne. Mimo że to postacie z pierwszego sezonu grają tu pierwsze skrzypce, to trzeba zauważyć, że bardzo ważną rolę pełnią tu same Bieszczady i granica z Ukrainą. Można się pokusić o stwierdzenie, że Bieszczady są jednym z pełnoprawnych bohaterów serii.

Produkcja nie obawia się również poruszać tematów bardzo aktualnych. Pamięć, historia, uchodźcy są tu ważnym elementem serialowej układanki.

Watahę możecie oglądać na HBO w każdą niedzielę o 20.10. Z tygodniowym wyprzedzeniem odcinki pojawiają się na HBO GO.

REKLAMA

Czytaj więcej o drugim sezonie serialu Wataha:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA