REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Percy Hynes White z "Wednesday" oskarżony o molestowanie. Mnożą się zarzuty, widzowie apelują do Netflixa

Odtwórca roli Xaviera w serialu „Wednesday” Netflixa - Percy Hynes White - ma zaledwie 21 lat, a już doczekał się całej serii oskarżeń o napaść na tle seksualnym, rasizm i wymianę nieodpowiednich wiadomości z nieletnimi. Kolejni użytkownicy Twittera apelują do streamingowego giganta, by wyrzucił aktora z obsady hitu Tima Burtona.

20.01.2023
14:43
wednesday xavier percy hynes white oskarżenia twitter
REKLAMA

Młody gwiazdor serialu „Wednesday”, Percy Hynes White, został oskarżony o molestowanie seksualne przez kilka kobiet, które podzieliły się w sieci swoimi przeżyciami. Wcielający się w Xaviera aktor będzie musiał zmierzyć się z wieloma niezależnymi od siebie zarzutami. Wszystko zaczęło się od użytkowniczki Twittera @milkievich, która udostępniła też relacje innych potencjalnie poszkodowanych. Stwierdziła, że 21-latek wykorzystał i napastował ją oraz wiele jej przyjaciółek, gdy mieszkał w Toronto. Podobno w szkole średniej White wraz z grupą znajomych organizował imprezy dla „wystarczająco seksownych dziewcząt”, które mieli upić i naćpać tak bardzo, by móc wymusić na nich zbliżenie.

Część dziewczyn miała być w przedziale wiekowym 13-16. Co więcej, White był też podobno agresywny i zastraszał te osoby, które odrzucały jego propozycje lub po prostu wolały trzymać się od niego z daleka. Wraz z pojawieniem się pierwszych zarzutów na Twitterze mnożyły się kolejne - chodzi m.in. o rasizm czy zdjęcia nagiego White’a, które miał wysyłać nieletnim dziewczynom. Niektórzy twierdzą też, że znaleźli tajne konto aktora, na którym miał on publikować obraźliwe wpisy. Wspomniana internautka podkreśla, że celem tych publikacji jest przestroga: chęć uświadomienia innych kobiet, które po sukcesie „Wednesday” zostały fankami Kanadyjczyka.

REKLAMA

Wednesday: Percy Hynes White oskarżany

Niektórzy widzowie już teraz apelują do Netflixa o usunięcie White’a z obsady wielkiego hitu platformy, (który dostał już zamówienie na 2. sezon). Należy jednak pamiętać, że jak na razie nie pojawiły się żadne oficjalne oskarżenia i nikt nie zdecydował się wkroczyć na drogę sądową. Nie wiadomo zatem, jak sytuację rozwiąże Netflix, możemy być jednak pewni, że już teraz bada sprawę - serwis jest znany z szybkich reakcji na wszelkie wpadki i kontrowersje. Kanadyjczyk zablokował już możliwość dodawania komentarzy pod postami na swoim instagramowym profilu.

Wednesday, sezon 2.

O nazywanym „seryjnym napastnikiem” chłopaku czytamy między innymi:

Świadomość tego, co zrobił mnie i innym kobietom, jest obrzydliwa.

Pozwolił, by mnie zgwałcono w jego piwnicy, a kiedy do mnie zadzwonił, najbardziej martwił się o policję, a nie o to, czy wszystko ze mną w porządku.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA