REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jak wyglądałby Wiedźmin, gdyby stworzył go autor Samuraja Jacka? Zobacz animację Samurai Witcher

Od pewnego czasu wiadomo już na pewno, że na Wiedźmina od Netfliksa przyjdzie nam poczekać jeszcze co najmniej półtora roku. Nieco szybciej premierę będzie mieć fanowska produkcja Pół Wieku Poezji Później. W oczekiwaniu na te dzieła można jednak obejrzeć świetną animację, która stanowi połączenie światów Wiedźmina i Samuraja Jacka.

29.06.2018
19:27
Wiedźmin i Samuraj Jack w jednym w nowej mashupowej animacji
REKLAMA
REKLAMA

Tradycja mashupu dawno wykroczyła jedynie poza świat kompozycji muzycznych. Coraz częściej powstają dzieła łączące ze sobą różne filmy, książki, a nawet gry z serialami animowanymi. Warto pamiętać, że mashup to coś innego niż crossover. W tym drugim spotykają się bohaterowie różnych światów, by razem przeżyć nową przygodę w niecodziennym dla siebie świecie (coś na kształt pierwszego crossovera Marvela i DC, Superman vs The Amazing Spider-Man). Mashup tworzy zaś zupełnie nowe dzieło lub postać, która stanowi połączenie cech czy stylów dwóch różnych artystów.

Nowy mashup stworzony przez Mashed stanowi odpowiedź na nurtujące fanów pytanie o podobieństwa między Wiedźminami a samurajami z feudalnej Japonii.

Trwająca prawie cztery minuty animacja wzorowana jest na charakterystycznym stylu wykorzystywanym przez Genndy'ego Tartakovsky'ego. Zwłaszcza przy tworzeniu legendarnej kreskówki Samuraj Jack. Ostatni sezon animacji zadebiutował w telewizji w zeszłym roku i zebrał bardzo pochlebne recenzje.

O ile strona graficzna, kompozycja kadrów i tempo prowadzenia akcji w Samurai Witcher wydają się żywcem wyjęte z odcinka Samuraja Jacka, o tyle historia jest w pełni wiedźmińska. Geralt z Rivii (przypominający wyglądem swoją wersję z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon) szykuje się do walki z potężnym gryfem.

Film zawiera wszystkie najważniejsze składniki rzemiosła wiedźminów.

REKLAMA

Geralt nie walczy więc na oślep, ale przygotowuje pułapkę, medytuje, zatruwa swój srebrny miecz i czeka na drganie medalionu. Walka z gryfem jest dosyć brutalna, nawet jeśli przyjmiemy, że to tylko animacja. Nie brakuje też jednak typowego dla Samuraja Jacka specyficznego humoru i gry milczeniem.

Animacja już zyskała sobie fanów, którzy dla żartów przygotowują własne, wiedźmińskie wersje słynnej czołówki do serialu Tartakovsky'ego. Niektórzy namawiają też kanał Toonami należący do Adult Swim, by wyprodukowali pełną serię animowanego Wiedźmina w tym stylu. Samurai Witcher zostało wyreżyserowane przez duet Jason Dewey/Liam McKeown.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA