REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Anita Olatunji dołączyła do obsady „Wiedźmina” od Netfliksa. Może zagrać zerrikańską wojowniczkę

Wygląda na to, że przed premierą „Wiedźmina” mogą do nas docierać nowe obsadowe nowiny. Do ekipy nowego serialu Netfliksa dołączyła właśnie kolejna aktorka.

11.02.2019
13:02
wiedźmin Anita Olatunji netflix
REKLAMA
REKLAMA

Co prawda nie jest to tak duża wiadomość, jak ta sprzed kilku miesięcy kiedy dowiedzieliśmy się kto zagra Geralta, a także resztę kluczowych postaci. Jednak, jak już przystało na serialową odsłonę „Wiedźmina”, również i ta nowina rozbudza wyobraźnię fanów prozy Andrzeja Sapkowskiego.

Niedawno informowaliśmy, że obsada produkcji Netfliksa poszerzyła się o kolejne nazwiska, Blaira Kincaida i Ossiana Perreta, a teraz dołączyła do nich Anita Olatunji. Aktorka niemieckiego pochodzenia ma na koncie szereg ról, ale do tej pory były to zawsze dalsze plany w filmach, które nie należały do szczególnie głośnych. Skąd wiadomo, że ujrzymy ją w produkcji Netfliksa? Taka informacja pojawiła się na jej wizytówce na stronie agencji aktorskiej Spotlight, do której należy. Warto dodać, że w jej barwach występują także wspomniani Blair Kincaid i Ossian Perret.

Niestety nie mamy wiedzy, w kogo wcieli się Anita Olatunji. Niektórzy spekulują, że być może zagra Veę.

Na stronie agencji widnieje jedynie informacja, że aktorka wcieli się w… kobietę. To by sugerowało, że przypadł jej w udziale dalszy plan i rola sprowadzająca się do najwyżej kilku linijek tekstu. Z drugiej jednak strony nie można wykluczyć, że twórcy wolą milczeć na temat tego, kogo zagra Olatunji. Może to być większa i bardziej znacząca rola.

Portal Comicbook twierdzi, że aktorka być może sportretuje postać, którą jest Vea. To zerrikańska wojowniczka, która razem z Teą, towarzyszy Borchowi Trzy Kawki. Bohaterka jest znana ze swoich ponadprzeciętnych umiejętności we władaniu szablą. Oto opis bohaterek pochodzący z opowiadania „Granica możliwości” ze zbioru „Miecz przeznaczenia”:

Zza ruin wyszły, stąpając miękkim, pewnym krokiem, dwie młode dziewczyny. (...) Obie dziewczyny uśmiechały się, błyskając zębami, mrużąc oczy, od kącików których biegły ku uszom szerokie, sine pasy tatuażu. Mięśnie grały na mocnych udach widocznych spod rysich skór otaczających biodra, na nagich, krągłych ramionach powyżej rękawic z kolczej siatki. Sponad barków, też osłoniętych kolczugą, sterczały rękojeści szabel.

Comicbook zauważył również, że na stronie aktorki w agencji widnieje informacja, że posiada ona zdolności szermierskie, znajomość sztuk walki (Tae Kwon Do) oraz łucznicze, a także potrafi jeździć konno. Nie ma co ukrywać, te wszystkie umiejętności z pewnością są przydatne do roli w „Wiedźminie”. Mogły być kartą przetargową, która zdecydowała o jej angażu.

„Wiedźmin” nie jest jedynym serialem Netfliksa, w którym wystąpi Anita Olatunji.

Dostała ona również angaż w pierwszej szwedzkiej produkcji odcinkowej od czerwonego N. „Quicksand”, bo taki tytuł nosi projekt, będzie adaptacją powieści pióra Malina Perssona Giolito, która trafiła na polski rynek pod tytułem „Ruchome piaski”.

REKLAMA

Za reżyserię nowego serialu odpowiadają Per-Olav Sørensen („Nobel”, „Bitwa o ciężką wodę”) oraz Lisa Farzaneh („Det som goms i sno”). Za scenariusz pierwszego serialu odpowiada zaś Camilla Ahlgren. W jej dorobku można znaleźć takie produkcje, jak „Most nad Sundem” i „Marcella”.

„Wiedźmin” od Netfliksa ma zadebiutować w 2019 roku. Dokładna data wciąż nie jest znana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA