REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

„Wiedźmin” pokaże wydarzenia sprzed sagi Sapkowskiego. W serialu wystąpi matka króla Foltesta

Oficjalne informacje na temat „Wiedźmina” wciąż są bardzo skąpe, ale powoli dowiadujemy się coraz więcej o fabule i obsadzie serialu. Nowych informacji dostarcza aktualizacja obsady 3. epizodu na portalu IMDb. Aktorka Katia Bokor wcieli się w postać jedynie wspominaną na kartach dzieł Sapkowskiego.

20.02.2019
20:25
wiedźmin fabuła
REKLAMA
REKLAMA

Stale poszerzana obsada to jedno z niewielu pewnych źródeł informacji na temat „Wiedźmina”. Od dosyć dawna wiadomo, że główną rolę w produkcji zagra Henry Cavill. Wkrótce potem ujawniono nazwiska kolejnych pierwszoplanowych aktorów i aktorek. W tym m.in. Yennefer, Ciri, Myszowora i królowej Calanthe. Okazuje się jednak, że Lwica z Cintry nie będzie jedyną władczynią, którą zobaczą na ekranach użytkownicy Netfliksa.

Zaktualizowana strona dotycząca 3. odcinka „Wiedźmina wymienia postać królowej Sancii, którą zagra Katia Bokor.

Sancia z Sodden odegrała jedynie pośrednią rolę w historii Geralta z Rivii i pozostałych bohaterów sagi. To matka króla Temerii Foltesta i jego siostry, Addy. Sancia prawdopodobnie jako jedyna zdawała sobie sprawę z kazirodczego związku łączącego rodzeństwo. Istnieje więc możliwość, że to właśnie ona stała za klątwą rzuconą na córkę, którą urodziła Adda Temerska. Choć w opowiadaniu „Wiedźmin” mówi się, że winny mógł być też wielmoża Ostrit. Dziewczynka zmarła natychmiast po urodzeniu, ale po siedmiu latach wstała z grobowca jako strzyga. To właśnie ją odczarował Geralt w debiutanckim opowiadaniu „Wiedźmin”.

Wygląda więc na to, że przygoda ze strzygą zostanie wspomniana, a może nawet pokazana w serialu. Ale czemu w produkcji miałaby pojawić się matka Foltesta (w dodatku grana przez czterdziestopięcioletnią rosyjską aktorkę), ale nie jej syn? A imię króla Temerii nie pojawia się na liście dostępnej na stronie IMDb.

Lista aktorów dotycząca każdego odcinka przedstawia zresztą też inne ciekawe fakty dotyczące „Wiedźmina”.

REKLAMA

Postaci takie jak Myszowór i Calanthe pojawiają się w kilku wcześniejszych odcinkach, ale już Crach an Craite grany przez Blaira Kincaida podobno gra jedynie w jednym epizodzie. Świadczyłoby to o tym, że wydarzenia z opowiadania „Kwestia ceny” toczyć się będą tylko w jednym epizodzie. Ale część postaci związanych z tymi wydarzeniami i z Cirillą będzie pełniło ważniejszą rolę w produkcji. Wskazuje na to również niedawna wypowiedź aktora wcielającego się w Myszowora, który pytał, czy jego bohater może mieć sceny z Yennefer.

Od dłuższego czasu w sieci pojawiają się plotki, że „Wiedźmin” będzie wypełniony po brzegi retrospekcjami. Dzięki temu przy stosunkowo ograniczonym budżecie ma zostać pokazane jak najwięcej świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Czy tak będzie na pewno? O tym przekonamy się dopiero wtedy, gdy Netflix zdecyduje się ujawnić nowe informacje na temat serialu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA