REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Nie przejmujcie się serialem. Będzie nowa gra w świecie "Wiedźmina"

CD Projekt Red zapowiada grę osadzoną w uniwersum "Wiedźmina". W sieci pojawił się plakat, na którym widać medalion jednej z wiedźmińskich szkół. Nadchodzi nowe otwarcie sagi, a firma poinformowała też o pewnych zmianach, jakie czekają fanów ich najpopularniejszej serii.

21.03.2022
18:18
wiedźmin gra nowa saga cd projekt red
REKLAMA

CD Projekt Red ma ekscytujące wieści dla każdego fana growych przygód Geralta. Firma zapowiedziała bowiem nową sagę "Wiedźmina". Na razie niewiele wiadomo o projekcie, ale plakat przedstawiający wystający spod śniegu medalion jednej z wiedźmińskich szkół skutecznie rozpalił wyobraźnię internautów.

Zamieszczony w mediach społecznościowych plakat zapowiada nadejście nowej sagi. Wygląda na to, że po wpadce z "Cyberpunkiem 2077" CD Projekt Red postanowił dalej eksploatować swoją najpopularniejszą serię. Nie spodziewajcie się jednak powtórki z rozrywki. W growym uniwersum "Wiedźmina" dojdzie do małej rewolucji.

REKLAMA

Wiedźmin - CD Projekt Red zapowiada nową grę

Z informacji udostępnionych na stronie gry możemy poznać kilka szczegółów technicznych. Okazuje się bowiem, że Redzi przenoszą się z REDengine na Unreal Engine 5. Oznacza to bliską współpracę z Epic Games:

To dla nas ekscytujący moment, ponieważ przenosimy się z REDengine na Unreal Engine 5, tym samym rozpoczynając wieloletnią współpracę strategiczną z Epic Games. Poza licencją na Unreal Engine 5, dotyczy ona także możliwości modyfikowania tej technologii, jak również jej przyszłych wersji. Będziemy blisko współpracować z ekipą Epic Games, aby wspólnie przystosować silnik do obsługi rozgrywki w otwartych światach.

Jak czytamy w dalszej części opublikowanej informacji to wszystko, co CD Projekt Red może na ten moment zdradzić. Harmonogram produkcji i data premiery nie są jeszcze dostępne.

Internauci zaintrygowani zapowiedzią nowej gry z uniwersum "Wiedźmina"

Brak szczegółów dotyczących nadchodzącej gry w żaden sposób nie zniechęca fanów "Wiedźmina". Zaatakowali stronę projektu w tak zmasowany sposób, że witryna padła. W mediach społecznościowych piszą natomiast m.in. tak:

Nowa gra robiona na silniku Unreal Engine, fajnie.

Szkoła Kota brzmi dobrze.

REKLAMA

W tej beczce miodu nie brakuje jednak łyżki dziegciu. Część internautów zwraca chociażby uwagę, że skoro dochodzi do zmiany silnika, REDengine 2.0 było niewypałem. Są też tacy, którzy wypominają wtopę z premierą "Cyberpunka 2077". Czy tym razem Redom uda się dowieźć gotowy produkt? O tym przekonamy się dopiero po premierze nowego "Wiedźmina".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA