REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Wiedźmin spotyka Thorgala. Kurs CD Projektu idzie w górę, a fani węszą nową grę

Niedawno CD Projekt tweetował o spotkaniu z Grzegorzem Rosińskim, czyli twórcą rysunków do serii komiksów "Thorgal". Okazało się, że artysta doprowadził do spotkania Thorgala z wiedźminem Geraltem. Teraz możemy zobaczyć bohaterów na jednym obrazie.

06.10.2021
14:06
thorgal
REKLAMA

Grzegorz Rosiński, współtwórca i ilustrator legendarnej serii komiksów "Thorgal", spotkał się ostatnio z szefem CD Projekt RED, Adamem Badowskim. Artysta wręczył Badowskiemu obraz przedstawiający spotkanie wiedźmina Geralta i Thorgala na leśnej ścieżce. Studio wrzuciło zdjęcie upamiętniające spotkanie na swoje social media, a fani, rzecz jasna, od razu zaczęli spekulować. Szykuje się kolaboracja? Czy Redzi mają w planach grę opartą na podstawie komiksowych przygód Thorgala Aegirssona?

REKLAMA

Pierwsze podobne spekulacje snuto już w czerwcu, gdy siedzibę CD Projektu odwiedził Piotr Rosiński, czyli syn Grzegorza. Przedstawiciele studia szybko ucięli pogłoski, wyjaśniając, że spotkanie miało charakter wyłącznie kurtuazyjny. Nie dziwi nadgorliwość i węszenie blefu; wielu graczy i fanów komiksu z radością zagrałoby przecież w pozycję związaną z Thorgalem. Póki co są to jednak przede wszystkim nadinterpretacje, do tego stanowczo negowane; w czerwcu studio samo wysyłało maile do redakcji podkreślając, że spotkanie z Piotrem Rosińskim nie ma związku z produkcją gier wideo. Podobnie poniedziałkowe spotkanie z Grzegorzem Rosińskim spółka komentuje słowami: "wspomniana wizyta nie miała związku z naszymi projektami AAA". Chyba musimy im zaufać.

Oczywiście, nie wszyscy fani Thorgala i wiedźmina dali się przekonać. A akcje studia drgnęły.

REKLAMA

Wiemy, że Redzi pracują teraz nad dwiema kolejnymi produkcjami AAA, ale nie posiadamy choćby szczątkowych informacji na temat którejś z nich. Mówi się (i myśli życzeniowo), że jeden z tytułów to czwarta gra wiedźmińska. Póki co studio pracuje też nad poprawkami i next-genową aktualizacją "Cyberpunka 2077".

Tymczasem poniedziałkowe spotkanie wpłynęło na kurs CD Projektu - po publikacji tweeta wzrósł on do 193,5 zł ze 187,9 zł, kończąc sesję wzrostem o 5,11 proc.

Wczoraj Pan Grzegorz Rosiński odwiedził nasze biuro w Warszawie, by wręczyć nam wyjątkowy obraz przedstawiający spotkanie Geralta i Thorgala. Pan Rosiński wziął także udział w sesji pytań i odpowiedzi, której tematem był proces kreatywny związany z ilustrowaniem jednej z najbardziej uwielbianych serii komiksowych w Europie.

- czytamy w tweecie.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA