REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wiedźmin ma już swojego Jaskra. Do obsady serialu Netfliksa dołączył również polski aktor

Netflix podzielił się kolejnymi informacjami dotyczącymi obsady Wiedźmina. Ujawniono m.in. kto wcieli się w rolę Jaskra. Na liście pojawił się też polski aktor. Trzymajcie się mocno.

31.10.2018
17:11
Wiedźmin: Jaskier ogłoszony. Wiemy kto wcieli się w kompana Geralta
REKLAMA
REKLAMA

Wcześniej ogłoszono już, że w obsadzie w roli tytułowej pojawi się Henry Cavill. Teraz wiemy, jak aktor będzie wyglądać na planie. Znaliśmy wcześniej także szereg żeńskich ról i przypisanych do nich twarzy, wśród wcześniejszych ogłoszeń pojawiło się także już kilku mężczyzn, ale wciąż nie było wiadomo kto zagra Jaskra. Podejrzenia padały na Lina-Manuela Mirandę, ale stało się inaczej, gdyż wiernym druhem Geralta został…

Joey Batey

jaskier joey batey wiedźmin class="wp-image-218774"

Nic to Wam nie mówi? Filmografia aktora jest jeszcze dość uboga, gdyż pierwsza jego rola przypada dopiero na 2013 rok. Młody Brytyjczyk ma już jednak na koncie występ w Templariuszach czy też kinowym Klubie dla wybrańców. To chyba jednak najbardziej znane produkcje, w których przyszło nam go oglądać.

Wiedźmin wydaje się być dla niego dużą szansą. Punktem mogącym wywindować go o kilka szczebli wyżej w karierze. Co jednak istotne w kontekście tego aktora, to fakt, że potrafi grać na lutni. Występował już także na deskach teatrów w roli nadwornego muzyka Marka Smeatona w przedstawieniu Na szafocie. Posłuchajcie jego gry na instrumencie:

Maciej Musiał jako Sir Lazlo.

Nie Michał Żebrowski, nie Zbigniew Zamachowski. Polskim reprezentantem w obsadzie serialu Netfliksa został Maciej Musiał. Aktora znamy przede wszystkim z serialu Rodzinka.pl, ale występował też w kinowych produkcjach, jak Dzień dobry, kocham cię! czy Mój biegun. Dla Musiała to już kolejna współpraca z Netfliksem, bo już wkrótce obejrzymy go w pierwszym polskim serialu serwisu streamingowego, czyli w 1983.

Wśród innych ogłoszonych aktorów mających zagrać w Wiedźminie znaleźli się Eamon Farren (A.B.C.,Twin Peaks) jako Cahir, Lars Mikkelsen (House of Cards, Sherlock) jako Stregobor, Royce Pierreson (Wanderlust, Judy) jako Istredd, Wilson Radjou-Pujalte (Jamillah & Aladdin, Dickensian) jako Dara oraz Anna Shaffer (Harry Potter) jako Triss.

Wiedźmin od Netfliksa ma zadebiutować na platformie w 2019 roku.

REKLAMA

Serial będzie składać się z 8 odcinków. Producentami wykonawczymi serialu są Lauren Schmidt Hissrich, Sean Daniel, Alik Sakharov, Jason Brown, Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko. Cztery odcinki serialu wyreżyseruje Alik Sacharow (House of Cards, Gra o tron). Kolejne (po dwa odcinki) – Alex Garcia Lopez (Marvel: Luke Cage, Utopia) i Charlotte Brändström (Outlander, Odpowiednik, Zaginiona). Andrzej Sapkowski, twórca książek i postaci Białego Wilka, pełni rolę konsultanta kreatywnego.

W rolę Ciri, księżniczki Cintry, wcieli się Freya Allan (Wojna światów, Kraina bezprawia). Pozostałe postacie z dworu w Cintrze zagrają: Jodhi May (Gra o Tron, Geniusz) jako Królowa Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude), który zagra jej męża – rycerza Eista oraz Adam Levy (Knightfall, Przekręt) w roli druida Myszowora. Z kolei MyAnna Buring (Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza) wcieli się w Tissaię, Mimi Ndiweni (Black Earth Rising) pojawi się na ekranie jako Fringilla, zaś Therica Wilson-Read (Profil) jako Sabrina.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA