REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Fragmenty scenariusza Wiedźmina wyciekły do sieci, a Lauren S. Hissrich nie uważa tego za problem

W sieci pojawiły się kwestie ze scenariusza serialu Wiedźmin. Producentka oryginalnego dzieła Netfliksa nie widzi w tym jednak żadnego problemu. Według niej dane sceny nie znajdą się w ostatecznej wersji produkcji.

22.08.2018
12:45
Wiedźmin przecieki
REKLAMA
REKLAMA

Wciąż trwają przesłuchania do głównych ról w Wiedźminie. Ekipa ma coraz mniej czasu na podjęcie decyzji, bo 5 listopada na Węgrzech mają ruszyć zdjęcia do produkcji. Każde doniesienia w sprawie serialu odbijają się w sieci szerokim echem. Nie inaczej mogło być w przypadku wycieku scenariusza, którego fragmenty pojawiły się niedawno na Reddicie.

W internecie pojawił się opis dwóch scen.

W jednej z nich Geralt rozmawia z Yennefer przed zjazdem na Thanedd, a w drugiej czarodziejka rozmawia z królem. Natychmiast zaczęto snuć rozmaite teorie i stawiać hipotezy, jaki kształt finalnie przybiorą te sekwencje. Opublikowane fragmenty spotkały się jednak z mocną krytyką. Część użytkowników wskazywała m.in. na używany przez bohaterów język, który niezbyt pasuje do książkowych pierwowzorów. Do akcji postanowiła wkroczyć Lauren S. Hissrich, czyli showrunnerka serii.

Według niej żadna ze scen nie znajdzie się w ostatecznej wersji serialu Wiedźmin.

Oba fragmenty są jedynie wersją scenariusza używaną na przesłuchaniach do roli Yennefer. Prowadzenie dialogów w taki sposób ma za zadanie demonstrację szerszego wachlarza uczuć i emocji u aktorki, która może wcielić się w ukochaną Geralta z Rivii. Hissrich już jakiś czas temu zakładała, że przecieki kwestii z castingów staną się faktem i wywołają spore poruszenie. Jednocześnie zapewniła, że ekipa trzyma się z dala od używania faktycznego scenariusza na jakichkolwiek próbach.

REKLAMA

O tym, na ile sceny z castingów przypominają prawdziwą fabułę, przekonamy się zapewne w 2020 roku.

Zdjęcia mają rozpocząć się już niedługo, jednak trudno oszacować, jak długo potrwają oraz ile zajmie sama postprodukcja. Wiadomo za to, że Wiedźmin składać się będzie z ośmiu odcinków, z których każdy potrwa około godziny.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA