REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Callum Coates w obsadzie „Wiedźmina”. Czy właśnie poznaliśmy odtwórcę roli Borcha Trzy Kawki?

Do ekipy „Wiedźmina” dołączył kolejny aktor. Netflix co prawda nabrał wody w usta, ale tę informację powinniśmy uznać za pewnik. Fani już mają swoją teorię na temat tego, w kogo wcieli się Callum Coates.

12.02.2019
18:53
wiedźmin henry cavill charakteryzacja
REKLAMA
REKLAMA

Skoro informacja nie jest oficjalnie potwierdzona, to prawie pewnym jest, że jej źródła należy szukać na Reddicie. Tak też jest w tym przypadku. Nie jest ona jednak wyssana z palca, bo na stronie agencji aktorskiej Morwenna Preston Management można znaleźć jej potwierdzenie.

To właśnie tam podano informację o tym, że Callum Coates wystąpi w serialu Netfliksa. Nie podano jednak żadnych szczegółów. Aktor nie jest znany szerszemu gronu odbiorców, choć doświadczenie w fachu ma bogate. Zaczynał jeszcze w latach 90. (sam ma ponad 40 lat). Występował głównie na deskach teatrów oraz w reklamach, choć zagrał też w kilku filmach i realizacjach telewizyjnych.

Według spekulacji na Reddicie Callum Coates może wcielić się w Borcha Trzy Kawki.

Niedawno ogłoszono, że w obsadzie „Wiedźmina” znalazła się Anita Olatunji. Sytuacja podobna, bo agencja aktorki potwierdza te informacje, podczas gdy Netflix milczy. Wysnuto teorię, że wcieli się ona w Veę, zerrikańską wojowniczkę, która towarzyszy… Borchowi Trzy Kawki. Tym samym wszystko układałoby się w spójną całość.

Kim jednak jest ta postać? Może lepiej byłoby zastosować nazewnictwo Villentretenmerth. To złoty smok, który może przybrać postać dowolnej istoty, a gdy przybiera ludzką formę zwany jest właśnie Borchem Trzy Kawki. Andrzej Sapkowski opisał go w opowiadaniu „Granica możliwości”. W filmie z 2001 roku ta rola przypadła w udziale Andrzejowi Chyrze.

Inna teoria mówi, że Coates zagra Dorregaraya z Vole.

Postać pojawiła się w „Mieczu przeznaczenia” oraz „Czasie pogardy”. Dorregaray jest czarodziejem, który brał udział w polowaniu na Villentretenmertha, choć ostatecznie przychylił się do opinii Geralta i Jaskra o tym, żeby temu zaniechać. Jeżeli serial Netfliksa przedstawi ten wątek, oznaczać to będzie, że rola Dorregaraya będzie całkiem znacząca, gdyż na kartach książki poświęcono mu sporo miejsca.

REKLAMA

Obsada produkcji Netfliksa poszerzyła się już wcześniej o nowe nazwiska - Blair Kincaid i Ossian Perrett. Pierwszy z wymienionych wcieli się w rolę Cracha an Craite’a, czyli jarla Ard Skellig i szefa klanu an Craite. O tym, kogo zagra Perret oraz Olatunji nie mamy jeszcze wiedzy.

„Wiedźmin” od Netfliksa ma zadebiutować w 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA