REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix pokazał oficjalny plakat 1. sezonu serialu „Wiedźmin”. Widać, które elementy są najważniejsze dla twórców

Netflix mocno pracuje nad wypromowaniem serialu „Wiedźmin” przed grudniową premierą. Platforma właśnie podzieliła się z fanami oficjalnym plakatem 1. sezonu serii. Kto się na nim pojawia i jak to świadczy o nastawieniu twórców do „Wiedźmina”?

20.11.2019
19:04
wiedźmin plakat
REKLAMA
REKLAMA

Henry Cavill, Freya Allan i Anya Chalotra - coraz więcej wskazuje na to, że to właśnie ta trójka aktorów zadecyduje w dużym stopniu o sukcesie lub porażce „Wiedźmina”. Nie licząc showrunnerki Lauren S. Hissrich, to na barkach aktorów wcielających się w Geralta z Rivii, Yennefer z Vengerbergu i księżniczkę Cirillę niemal w całości leży ciężar promocji produkcji Netfliksa. Dość powiedzieć, że dopiero na zdjęciach sprzed tygodnia zobaczyliśmy po raz pierwszy wiele postaci drugoplanowych.

Henry Cavill, Anya Chalotra i Freya Allan pojawiają się także na oficjalnym plakacie reklamującym 1. sezon serialu „Wiedźmin”.

Obraz przedstawia trójkę bohaterów stojących w dramatycznych pozach. Geralt znajduje się na przodzie ubrany w swoją ikoniczną ćwiekowaną kurtkę. Co ciekawe miecz w dłoni trzyma za to Yennefer, choć czarodziejki zwykle nie miały potrzeby posługiwania się bronią białą. W tle plakatu przedstawiono zaś mapę kontynentu, na którym rozgrywać się będą wydarzenia serialu. Przypominając niedawną dyskusję toczącą się w polskim internecie, warto podkreślić, że nijak nie przypomina ona mapy średniowiecznej Polski.

wiedźmin plakat class="wp-image-346559"
Foto: Oficjalny plakat serialu „Wiedźmin”
REKLAMA

Netflix zamieścił też na plakacie hasło premierowego sezonu „Wiedźmina”, które brzmi „Najgorsze potwory rodzą się w nas samych”. Czy zbliżająca się wielkimi krokami produkcja pokaże tą prawdę w interesujący i wyszukany sposób? Przekonamy się już wkrótce. Na razie warto przypomnieć, że według ostatnich wypowiedzi Lauren S. Hissrich losy kobiecych bohaterek w będą znacznie bardziej rozbudowane niż to, czego byliśmy świadkami w serii Andrzeja Sapkowskiego. Sam pisarz zaznaczał jednak niedawno, że nie zwraca wielkiej uwagi na zmiany wprowadzone do wyglądu i charakteru swoich bohaterów w adaptacjach.

Wiedźmin” trafi na platformę Netflix już 20 grudnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA