REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nowe zdjęcia z serialu „Wiedźmin” od Netfliksa zdradzają fabułę odcinków. Po raz pierwszy widzimy Macieja Musiała jako Sir Lazlo

Promocja serialu „Wiedźmin” wchodzi w decydującą fazę. Po niedawnym zwiastunie tym razem widzowie mogą zapoznać się z obszerną porcją nowych fotografii. Na zdjęciach zaprezentowali się m.in. Henry Cavill, Lars Mikkelsen, Jodhi May i Maciej Musiał, ale ważniejsze od samych obrazków są długie opisy zdradzające wydarzenia poszczególnych odcinków.

13.11.2019
9:17
wiedźmin zdjęcia
REKLAMA
REKLAMA

Netflix pod koniec października nareszcie zdecydował się odsłonić karty dotyczące serialu „Wiedźmin”. Nie tylko otrzymaliśmy zupełnie nowy, ponad dwuminutowy zwiastun, ale też dowiedzieliśmy się kolejnych szczegółów na temat planów firmy związanych z tą marką. Zapowiedź maksymalnie siedmiu sezonów produkcji wydaje się niezwykle ambitna, choć też dosyć nierealna w realiach oferowanych twórcom przez Netfliksa. Ale kto wie? Być może adaptacja serii Andrzeja Sapkowskiego okaże się tak ogromnym hitem, że serwis naprawdę będzie chciał pobić osiągnięcia „Gry o tron”. Zwłaszcza, że sama showrunnerka produkcji, Lauren S. Hissrich stwierdziła, że materiału źródłowego wystarczyłoby i na 20 lat pracy nad produkcją.

Twórcy „Wiedźmina” zapowiadają, że serial będzie mieć styl zbliżony bardziej do horroru niż fantasy, a ich słowa zdają się potwierdzać zwiastun i nowe zdjęcia. Opublikowane w nocy fotografie zdradzają jednak więcej niż tylko ogólną atmosferę i kolorystykę produkcji. Po raz pierwszy zobaczyliśmy w pełnym kostiumie długą listę aktorów, w tym Larsa Mikkelsena, Jodhi May, Macieja Musiała i Eamona Farrena. Niestety, nadal jedyne co otrzymaliśmy w sprawie Jaskra, to krótka scena w zwiastunie.

Netflix zdradził też, z których odcinków pochodzą poszczególne zdjęcia. W pierwszym epizodzie serialu „Wiedźmin” widzowie odwiedzą m.in. Cintrę i Blaviken.

Wiedźmin – nowe zdjęcia / Netflix:

wiedźmin zdjęcia class="wp-image-343619"
Geralt czekający na pojedynek z Renfri/ Odcinek 1/ Foto: Katalin Vermes
wiedźmin zdjęcia class="wp-image-343610"
Królowa Calanthe/ Odcinek 1/ Foto: Katalin Vermes

Już premierowy epizod serii zabierze fanów Białego Wilka w podróż po kilku ważnych wydarzeniach z jego życia. Ujęcia pochodzące z tego odcinka mają się bowiem rozgrywać w Wyzimie podczas walki ze strzygą, w Blaviken, gdzie Geralt zyskał swój niesławny przydomek oraz na terenie Cintry. Można logicznie założyć, że przynajmniej część tych wydarzeń rozegra się w ramach retrospekcji. W innym wypadku wiedźmin musiałby podróżować po całym kontynencie z prędkością porównywalną do bohaterów 7. sezonu „Gry o tron”.

Co nie zmienia faktu, że Netflix najwyraźniej planuje jak najszybciej poradzić sobie z przedstawieniem Geralta z Rivii szerszemu widzowi, by móc dosyć szybko przejść do właściwiej fabuły. A ta będzie w 1. sezonie dotyczyć przede wszystkim zniszczenia Cintry, losu Ciri oraz relacji Yennefer z Białym Wilkiem. Wskazują na to inne zdjęcia opublikowane przez portal FarFarAway, na których widzimy księżniczkę Cintry eskortowaną z miasta przez Sir Lazlo i Myszowora, a potem idącą przez coś na kształt obozu uchodźców. Sądząc po wydarzeniach ze zwiastuna, Cirilla po jakimś czasie trafi do lasu Brokilon, ale jej ostatecznym celem będzie odnalezienie Geralta.

Wiedźmin” trafi na platformę Netflix już 20 grudnia tego roku.

Wiedźmin – Sir Lazlo na zdjęciach:

wiedźmin zdjęcia class="wp-image-343613"
Cahir aep Ceallach/ Odcinek 4/ Foto: Katalin Vermes
wiedźmin zdjęcia class="wp-image-343616"
Maciej Musiał jako Sir Lazlo/ Odcinek 1/ Foto: Katalin Vermes
REKLAMA
wiedźmin zdjęcia class="wp-image-343625"
Wiedźmin w Wyzimie przed walką ze strzygą/ Odcinek 1/ Foto: Katalin Vermes

* Zdjęcie tytułowe: Geralt i Płotka wjeżdżają do Blaviken/ Odcinek 1/ Foto: Katalin Vermes

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA