REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

W 3. sezonie "Wiedźmina" zobaczymy kolejnego znanego z książek antagonistę - ekipa poszukuje aktora

3. sezon "Wiedźmina" od serwisu Netflix jest w przygotowaniu. Trwa właśnie casting, w którym wyłonieni zostaną nowi bohaterowie wchodzący w drogę - lub pomagający - Geraltowi, Ciri i reszcie wesołej kompanii. Dowiedzieliśmy się właśnie, że jeden z najbardziej charakterystycznych przeciwników, z którym wiedźmin skrzyżował miecze, również pojawi się w serialu.

14.02.2022
18:48
wiedzmin casting profesor
REKLAMA

Trwają prace nad 3. sezonem serialu "Wiedźmin" Netfliksa, w tym casting do ról nowych postaci. Jak podaje najwiarygodniejsze źródło wiedzy o produkcji, twórcy poszukują aktora, który wcieli się w pewnego bardzo charakterystycznego antagonistę - w "Czasie pogardy" Andrzeja Sapkowskiego tropił on Ciri i Yennefer.

REKLAMA

Burza wokół serialowego "Wiedźmina" Netfliksa dawno już ucichła; nowa seria odniosła duży sukces pod względem oglądalności, choć opinie widzów na jej temat były raczej chłodne. Tak czy inaczej, prace nad kontynuacją trwają - scenariusze są gotowe, a pre-produkcja ruszyła już kilka tygodni temu. Pod koniec stycznia jeden z producentów podzielił się w sieci zdjęciami dokumentującymi poszukiwania serialowych lokacji (m.in. zapewne gdzieś w pobliżu nowego centrum produkcyjnego, Longcross Srudios). Zdjęcia mają wystartować w marcu, ale termin ten może ulec zmianie; zdaniem twórców nowa odsłona ma mieć "ogromny rozmach".

Wiedźmin: poszukiwania lokacji

Wiedźmin, sezon 3.: poszukiwania Profesora

REKLAMA

Trwają też castingi. Jak donosi serwis Redanian Intelligence, zespół poszukuje aktora, który wcieli się w znanego z książek antagonistę (niektóre serwisy sugerują obecność tej postaci również w grze, jednak niesłusznie). Przypomnijmy, że polowanie na Ciri w serialu już się rozpoczęło - do poszukiwań dziewczyny dołączają kolejne siły i stronnictwa.

Jedną z osób, które tropiło Lwiątko na zlecenie, był Ralf Blunden zwany Profesorem - najemny zabójca, który współpracował z innymi kolegami po fachu: Krótkim Yaxą i Heimem Kantorem. Przydomek Blundena wiązał się z korzystaniem z przesadnie wyszukanego, przeintelektualizowanego słownictwa; nosił też okulary.

Mężczyzna pojawił się w "Czasie pogardy", Andrzej Sapkowski nie poświęcił mu jednak zbyt wiele uwagi (choć warto wspomnieć, że Codringher określił jego i jego towarzyszy jako groźniejszych niż Micheletów) - Profesora wraz z towarzyszami w miejscowości Anchor wytropił i pozabijał Geralt z Rivi.

Redanian Intelligence dotarło do fragmentów przesłuchania - słownictwo, z którego korzysta postać, idealnie pokrywa się z tym książkowym. Być może adaptacja poświeci mu nieco więcej uwagi.

Na postaci Profesora był wzorowany Magister - płatny zabójca na usługach Azara Javeda, który pojawił się w pierwszej części gry "Wiedźmin". Niektóre serwisy, w tym RI, błędnie podają, że to ta sama postać - jasne, w gruncie rzeczy wiele je łączy i zachowują się niemal tak samo, są jednak zupełnie innymi osobami.

Wiedźmin: dwa pierwsze sezony serialu zobaczycie na Netfliksie.

Wiedźmin
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA