REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Tomasz Bagiński podpisze osobną umowę z Netfliksem na reżyserowanie „Wiedźmina”

W ostatnich tygodniach fani „Wiedźmina” byli zalewani nowymi materiałami i informacjami z planu serialu Netfliksa. Wszystko wydawało się na dobrej drodze, ale za kulisami toczyły się poważne rozmowy na temat roli przy produkcji studia Platige Image i Tomasza Bagińskiego. Co ustalono?

01.04.2019
17:06
wiedźmin tomasz bagiński
REKLAMA
REKLAMA

„Wiedźmin” to jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali tego roku i są ku temu ważne powody. Produkcja będzie dla Netfliksa pierwszą próbą zagrożenia dominacji „Gry o tron” pośród produkcji fantasy. Polscy widzowie otrzymają z kolei odpowiedź na odwieczne pytanie, czy rodzime powieści mogą być atrakcyjną bazą dla zagranicznych filmów i seriali. A ponieważ w prace nad „The Witcher” od początku byli zaangażowani Polacy ze studia Platige Image, to zainteresowanie projektem było w naszym kraju jeszcze większe.

Dzięki nowym zdjęciom z planu i informacjom dotyczącym obsady wiemy coraz więcej na temat „Wiedźmina” od Netfliksa. Wielu widzów czuło coraz większe zaufanie do twórców i jakości nadchodzącej produkcji. Jak się jednak właśnie okazuje byliśmy świadkami tylko pozornego spokoju.  Za kulisami toczyły się ważne rozmowy na temat formy dalszej współpracy Platige Image i Tomasza Bagińskiego z Netfliksem.

Tomasz Bagiński będzie osobno negocjował z amerykańską firmą zakres i warunki usług reżyserskich.

Kilka miesięcy temu Netflix podał nazwiska reżyserów „Wiedźmina” i nie było pośród nich twórcy „Katedry”. Bagiński nadal był zaangażowany w prace nad serialem jako producent i miał stały kontakt z aktorami, ale wydawało się, że tym razem nie zobaczymy go za kamerą. Niedawny komunikat Platige Image sugeruje jednak, że artysta ma na to mimo wszystko szansę. Ponadto poinformowano, że warszawskie studio i Tomasz Bagiński kończą wspólną pracę przy „Wiedźminie”. Jednocześnie zawarty właśnie aneks do umowy nie zmienia wysokości wynagrodzenia, jakie otrzyma studio.

Redakcja Rozrywka.Blog zapytała przedstawicieli Platige Image o konkretne powody stojące za tą decyzją i szczegóły dalszej pracy obu podmiotów nad serialem Netfliksa. Platige Image poinformował:

REKLAMA

Platige Image kontynuuje prace przy produkcji serialu „Wiedźmin”. Tak jak informujemy w komunikacie, pozostałe warunki współpracy z Netfliksem pozostają bez zmian, tzn. Platige Image nadal pełni rolę Executive Producera w osobach Tomasza Bagińskiego i Jarosława Sawko, a także realizuje efekty specjalne do serialu. Nie zmieniają się także warunki współpracy firmy z Tomaszem Bagińskim. Ponadto, poza kontynuacją prac przy „Wiedźminie”, Platige Image wyprodukował ostatnio we współpracy ze studiem Blur jeden z odcinków animowanej serii Netflixa „Miłość, śmierć i roboty”. Co do porozumienia Tomasza Bagińskiego z Netfliksem, dotyczącego zakresu i warunków wykonania usług reżyserskich, na tem moment nie możemy zdradzić więcej szczegółów.

„Wiedźmin” ma planowo pojawić się na Netfliksie jeszcze w 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA