REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki /
  3. Seriale

Fragment scenariusza serialu „Wiedźmin” trafił do sieci. Fani próbują go odczytać

Prawdziwi fani „Wiedźmina” zmienili się w agentów CSI. Do sieci wyciekł rozpikselizowany fragment scenariusza. Trwają teraz próby jego odtworzenia.

16.02.2019
19:23
wiedzmin-netflix-scenariusz-the-witcher
REKLAMA
REKLAMA

Netflix umiejętnie podgrzewa atmosferę przed premierą serialu „Wiedźmin”. Jego twórcy przekazują fanom wyłącznie zdawkowe informacje, ale dbają o to, by o ich produkcji co chwilę było głośno. Karty trzymają jednak przy orderach.

Za wcześniej nie tylko na zwiastuny, ale nawet na oficjalne fotosy z planu „The Witcher”.

Jak na razie musimy zadowolić się kilkoma nieoficjalnymi fotografiami i fałszywkami w postaci wideo, które miało rzekomo przedstawiać m.in. Kaer Mohren. Poznaliśmy za to nazwiska aktorów, którzy zagrają większość z istotnych postaci. Pojawiają się też plotki o kolejnych.

Zobaczyliśmy również ucharakteryzowanego Herny’ego Cavilla, który wciela się w Geralta z Rivii. Tajemnicą pozostaje jednak fabuła serialu Netfliksa, do którego zdjęcia właśnie trwają. Nadal nie wiemy, w jakim stopniu będzie bazować na twórczości Sapkowskiego.

Nieco światła na to może rzucić fragment scenariusza serialu „Wiedźmin”, który wyciekł do sieci.

Problem w tym, że strona ze scenariuszem jest rozmazana. Zdjęcie jest na tyle kiepskiej jakości, że na pierwszy rzut oka nie sposób rozczytać tekstu. To nie zniechęciło jednak fanów. Jak podaje serialowa.pl, ci niczym agenci CSI postanowili wykorzystać swoje oczy i mózgi, by odtworzyć tekst.

Co najciekawsze, fanom się ta sztuka częściowo już udała. Jeden z użytkowników serwisu Reddit odcyfrował część słów i prosi innych o pomóc w odgadnięciu pozostałych. Im zaś więcej słownych puzzli wskakuje na swoje miejsce, tym łatwiej dobrać pozostałe - chociażby ze względu na fakt, że muszą pasować do kontekstu.

Autorowi wątku udało się odkryć tylko jedną pełną kwestię, która zapisana jest mniej-więcej w połowie strony.

Nienazwany bohater wypowiada słowa „You’re saying they believe that there’s no such thing as death?”, co można tłumaczyć jako „A więc twierdzisz, że oni uznali, że nie ma czegoś takiego jak śmierć?”. Nie wiemy jednak, kto i do kogo mówi te słowa.

Kolejna kwestia zaczyna się natomiast od słów „Not entirely, child, you don’t sell a […]”. Trudno na ten moment jednak wyrokować, czy kontekst zakłada sprzedaż per se, próbę przekonania kogoś do swojego zdania czy może jeszcze coś innego.

Co jeszcze można wyczytać ze scenariusza?

Układ treści i słowo „NIGHT” zapisane wielkimi literami wskazują natomiast na to, że późniejszy fragment opisywać będzie wydarzenia w nocy. Można więc założyć metodą eliminacji, że poprzednie będą rozgrywały się w dzień.

Jedna z osób wypowiadających się w wątku na Reddicie zaproponowała, jak może brzmieć pierwsze zdanie na tej stronie i jestem w stanie się z nim zgodzić. Miałoby to być „You’re hundred percent right”, czyli „Masz stuprocentową rację”.

Niestety na ten moment fani nie trafili na żadne smaczki.

REKLAMA

Słowa, które już udało się dostrzec na rozmazanym dokumencie, nie wskazują jeszcze w żaden konkretny sposób na to, na którym fragmencie opowiadania lub powieści z cyklu „Wiedźmin” autorstwa Andrzeja Sapkowskiego zapisana w scenariuszu scena bazuje. A szkoda, bo to by znacznie ułatwiło zadanie.

Warto jednak obserwować wątek. Bardzo możliwe, że w najbliższym czasie społeczności uda się odgadnąć więcej słów, w tym imiona wypowiadających się postaci. Mogłoby to rzucić więcej światła na to, z jaką konkretnie sceną mamy do czynienia - a tym samym na to, o czym może opowiadać serial.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA