REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix i CD Projekt RED ujawnili harmonogram WitcherConu. Jest trochę biednie, ale fani i tak się ucieszą

„Wiedźmin” to jedna z największych popkulturowych marek ostatniej dekady i bez dwóch zdań zasługuje na swój własny konwent. Niekoniecznie oznacza to jednak, że połączone siły serwisu Netflix i studia CD Projekt RED zapewnią odpowiednie wydarzenia dla fanów Białego Wilka. Czy opublikowany właśnie harmonogram WitcherCon uciszy malkontentów?

28.06.2021
19:07
witchercon netflix wiedźmin cd projekt red haronogram
REKLAMA

Netflix zakończył zdjęcia do 2. sezonu serialu „Wiedźmin” kilka tygodni temu, ale od tego czasu dosyć ostrożnie dysponuje materiałami z nowych odcinków. Pierwszy krótki teaser opublikowano w trakcie internetowego wydarzenia Netflix Geeked Week (jego dokładną analizę znajdziecie TUTAJ), a drugi poświęcony Geraltowi z Rivii zadebiutował dziesięć dni temu. Oba trwają jednak zaledwie po kilkanaście sekund, więc nieszczególnie zadowoliły widzów spragnionych szczegółowych informacji. Platforma wyraźnie wyczuła jednak nastroje fandomu, bo zdecydowała o stworzeniu konwentu WitcherCon wraz z studiem CD Projekt RED.

REKLAMA

Na temat tego wydarzenia wiemy od dzisiaj znacznie więcej. Globalne święto wszystkiego co wiedźmińskie podzielono na dwie transmisje online startujące odpowiednio 9 lipca o 19:00 i 10 lipca o 3:00 nad ranem. Obie korporacje ogłosiły właśnie, co dokładnie obejrzymy w obu przypadkach Znaczna część harmonogramu się powtarza, ale są też unikalne panele. A na podstawie opublikowanego spisu treści można stwierdzić, że Netflix postawi na kontakt z aktorami, zaś CD Projekt RED chce pokazać mnogość powstających właśnie około wiedźmińskich projektów.

WitcherCon – co obejrzymy w trakcie lipcowego wydarzenia?

Pierwsza transmisja rozpocznie się od panelu „Wiedźmin Sezon 2: Talia Przeznaczenia” z udziałem aktorek grających Yennefer i Ciri, a także showrunnerki Lauren S. Hissrich oraz współtwórców nowej odsłony produkcji fantasy. Tytułowa Talia Przeznaczenia to zbiór pytań od fanów „Wiedźmina”. Następnie obejrzymy wprowadzenie do „Gwinta”, czyli wymyślonej na potrzeby „Wiedźmin 3: Dziki Gon” gry karcianej z bohaterami sagi. W ramach panelu „Sploty przeznaczenia” Anya Chalotra i Freya Allan przypomną najważniejsze wydarzenia swoich bohaterek z 1. sezonu i uchylą rąbka tajemnicy na temat tego, co czeka je w nowych odcinkach. Potem zaś na wspominki zbiorą się twórcy gier wideo.

REKLAMA

Kolejnym zaplanowanym wydarzeniem będzie wiedźmiński quiz z udziałem showrunnerów „Wiedźmina” i „The Witcher: Blood Origin” oraz projektantów zadań w grach CD Projekt RED. W następnej kolejności studio odpowiedzialne za trylogię gier wideo z Białym Wilkiem w roli głównej przypomni się z mobilną grą „Wiedźmin: Pogromca potworów” i figurkami przedstawiającymi bohaterów serii. Wydarzenie zakończy zaś ekskluzywna rozmowa z Henrym Cavillem. Co ciekawe, grafika wrzucona na Facebooka mówi też o rozmowie „Wiedźmin od CD Projekt RED: Więcej niż gry wideo” już 9 lipca. A z dokładnego harmonogramu opublikowanego na stronie internetowej WitcherConu wynika, że pojawi się on tylko w trakcie drugiej transmisji. Wtedy też usłyszymy ciąg dalszy „Wspomnień ze szlaku”, czyli panelu o kulisach powstawania produkcji warszawskiej firmy. Czy takie nagromadzenie atrakcji wystarczy do zadowolenia fandomu Geralta z Rivii? Osobiście mam swoje wątpliwości, ale lepsze to niż nic.

Wiedźmin” nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery 2. sezonu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA