REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Z „Gry o tron" do świata „Władcy Pierścieni". Wiemy, kto wcieli się w czarny charakter w serialu Amazona

Jedną z najważniejszych ról nadchodzącej superprodukcji serialowej odegra Joseph Mawle. Wcześniej oglądaliśmy go na małym ekranie w roli Benjena Starka.

22.10.2019
14:46
Benjen Stark
REKLAMA
REKLAMA

Hitowa produkcja Amazona nabiera tempa. Poznajemy kolejnych aktorów i szczegóły fabuły. Do obsady dołączył właśnie Joseph Mawle, który ma się wcielić w rolę Orena. To właśnie ta postać ma być największym szwarccharakterem serialu.

Kim jest Joseph Mawle?

Joseph Mawle to Anglik, który debiutował w 1998 roku w filmie „Merlin". Następnie występował na deskach teatrów, otrzymując  angaż w sztukach na podstawie twórczości Williama Shakespeare’a. Największą sławę przyniosła mu jednak rola Jezusa w miniserialu BBC i HBO, „Pasja" z 2008 roku. Trzy lata później trafił na mroźną północ, czyli do obsady „Gry o tron".

W serialu poznamy wydarzenia z Drugiej Ery uniwersum „Władcy Pierścieni".

Ma to być niezwykle burzliwy czas w historii Śródziemia, opisany przez Tolkiena w Silmarillionie. Jak pisaliśmy wcześniej: w jego skład wchodzi dominacja i upadek Numenoru, a także powstanie Pierścieni Władzy. To właśnie wtedy wojska Ostatniego Przymierza zmierzyły się z Sauronem, a także wykuty został Jedyny Pierścień, którego zniszczenie było celem bohaterów książki Tolkiena i filmu Petera Jacksona.

Zdjęcia do serialu mają ruszyć w przyszłym roku.

Jak podaje Hollywood Reporter, jego budżet ma sięgnąć 1 mld dol.! Pierwszy sezon ma zaś liczyć aż 20 odcinków.

Oprócz Josepha Mawle, do obsady dołączyli wcześniej Will Pulter i Arkella Kavenagh. Willa oglądaliśmy ostatnio w filmie „Czarne lustro: Bandersnatch", a Arkellę w „Pikniku nad Wiszącą Skałą". Reżyserem pierwszych epizodów będzie zaś znany „Jurassic World: Upadłe Królestwo", J.A. Bayon.

REKLAMA

Niestety, nie znamy jeszcze daty premiery.

Przy takim budżecie można się jednak spodziewać produkcji z ogromnym rozmachem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA