REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Reżyser "Władcy Pierścieni" rozważał hipnozę, żeby zapomnieć, że nakręcił te filmy

Peter Jackson chciał poddać się hipnozie, aby zapomnieć, że stworzył trylogię "Władcy Pierścieni". Adaptacja prozy J.R.R. Tolkiena jego autorstwa zarobiła na całym świecie niemal trzy mld dolarów, a do tego zdobyła 17 Oscarów. Dlaczego więc rozważał wymazanie jej z pamięci? Powód jest dość zaskakujący, ale też całkowicie zrozumiały.

09.08.2022
10:41
władca pierścieni peter jackson trylogia
REKLAMA

Trylogia "Władcy Pierścieni" uważana jest za jedną z najlepszych i najbardziej wpływowych serii w historii kina. Zdobyła zarówno uznanie widzów, jak i krytyków, zarabiając prawie trzy mld dolarów i zdobywając 17 Oscarów (łącznie miała 30 nominacji). To było wielkie przedsięwzięcie i równie duży sukces, którego ojciec chciał zapomnieć, że to on za nim stał.

Peter Jackson rozważał niekonwencjonalne metody, aby nie spoglądać na zrealizowaną przez siebie trylogię, jak jej twórca. Chciał poddać się hipnozie, aby zapomnieć, że to właśnie on zrobił "Władcę Pierścieni". Pragnął bowiem stać się jednym ze zwykłych widzów - fanem swoich filmów.

REKLAMA

Peter Jackson chciał zapomnieć Władcę Pierścieni

Peter Jackson wziął udział w podcaście "The Hollywood Reporter Awards Chatter" i wyznał dziennikarzom, że zawsze czuł się nieszczęśliwy. Chociaż "Władcą Pierścieni" osiągnął sukces jako artysta, nigdy nie mógł bowiem spojrzeć na trylogię świeżym okiem:

Zanim filmy pojawiły się na ekranach, ja żyłem w tym świecie przez pięć czy tam sześć lat. To była dla mnie wielka strata, że nie mogłem ich zobaczyć tak jak każdy inny.

Władca Pierścieni - Peter Jackson

Peter Jackson wybrał już nawet osobę, która za pomocą hipnozy miałaby wymazać z jego pamięci pracę nad jego najsłynniejszych dziełem. Rozmawiał ze słynnym brytyjskim iluzjonistą i mentalistą Darrenem Brownem, który stwierdził, że byłby w stanie mu pomóc. Twórca "Władcy Pierścieni" wycofał się jednak ze swojego pomysłu.

REKLAMA

Peter Jackson nie może doczekać się Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy

Chęć spojrzenia na "Władcę Pierścieni" oczami fana, sprawia, że w przeciwieństwie do wielu miłośników J.R.R. Tolkiena Peter Jackson nie może doczekać się premiery "Pierścieni Władzy". Twórcy serialu Amazon Prime Video co prawda skontaktowali się z nim, prosząc o pomoc przy realizacji produkcji, finalnie jednak nic z tego nie wyszło.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA