REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Seriale

„Władca Pierścieni” wraca na plan, a w serialu pojawią się Elrond, Galadriela i Sauron. Co te postaci robiły w trakcie II ery?

Serial „Władca Pierścieni” wrócił na plan w Nowej Zelandii po przerwie wywołanej pandemią koronawirusa. Przy tej okazji do mediów wyciekły informacje o pojawieniu się w fabule produkcji trzech dobrze znanych fanom postaci: Saurona, Elronda Półelfa i Galadrieli. Dzięki temu lepiej wiemy, o czym opowie dzieło Amazon Prime Video.

03.08.2020
16:49
władca pierścieni serial
REKLAMA
REKLAMA

Nowy „Władca Pierścieni” jest jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów następnych dwóch lat. Wykupienie praw do twórczości J.R.R. Tolkiena kosztowało Amazona setki milionów dolarów, a sama produkcja ma być najbardziej kosztowna w historii. Podekscytowanie widzów wzbudza jednak nie tyle sam budżet, co możliwość ponownego wejścia do świata wykreowanego w książkach takich jak „Władca Pierścieni”, „Hobbit” czy „Silmarillion”.

Jak podał portal TheOneRing.net, reżyser dwóch odcinków J.A. Bayona ruszył z nową fazą zdjęć w ostatnim tygodniu lipca. Przy tej okazji potwierdzono oficjalnie, że wśród bohaterów serialu pojawią się doskonale znani fanom „Władcy Pierścieni” Elrond, Galadriela i Sauron. Mowa o niezwykle istotnych postaciach dla całej historii Śródziemia, którzy mają za sobą tysiąclecia istnienia, więc ich udział w wydarzeniach z II Ery Śródziemia nie powinny dziwić. Nie wszystkie osoby mające za sobą lekturę tylko dwóch najpopularniejszych książek Tolkiena zdają sobie jednak sprawę z tego, czym wspomniana trójka wsławiła się w ówczesnych wydarzeniach.

Elrond Półelf, Sauron i Galadriela – co robili w trakcie II Ery?

Elrond urodził się pod koniec I Ery Śródziemia jako syn Earendila i Elwingi, co sprawia, że w trakcie wydarzeń z „Władcy Pierścieni” jest jednym z najstarszych istot wciąż chodzących po ziemi (choć nie tak wiekowym jak pozostała dwójka). On i jego brat Elros jako półelfowie otrzymali możliwość wyboru między życiem elfów lub ludzi. Elrond wybrał los Pierworodnych Dzieci Eru Iluvatara, a Elros Drugich (w ten sposób zostając pierwszym królem Numenoru). W trakcie II Ery Elrond wsławił się jako niezwykły mędrzec i najważniejszy doradca Gil-galada, czyli ostatniego Wielkiego Króla Noldorów w Śródziemiu.

Około 1000 roku Sauron obrał za swoją główną siedzibę Mordor na wschodzie i zaczął na poważnie działać na terenie całego kontynentów. Wtedy jeszcze potrafił przybierać postać przyjemną dla oka, dlatego odwiedzał elfich kowalów z Eregionu pod mianem Annatara, Pana Darów. Celebrimbor i inni mistrzowie wiele się od niego nauczyli, ale nie zdawali sobie jeszcze sprawy, że Sauron spiskuje przeciwko nim.

Około 500 lat później zaczęły powstawać pierwsze Pierścienie Władzy, aż dawny sługa Morgotha tworzy we wnętrzu Orodruiny Jedyny Pierścień mający zniewolić wszystkie pozostałe.

Wybucha wojna, w wyniku której Eregion upada, bramy Morii zostają zamknięte, a Elrond z niedobitkami udaje się na północ i zakłada Rivendell. Triumf Saurona trwał jednak krótko, bo już w 1700 Tar-Minastir wysyła potężną flotę z Numenoru, wobec której siły Mrocznego Władcy są bezradne. Wiele wskazuje na to, że to właśnie od tych wydarzeń może rozpocząć się serial Amazon Prime Video. Udział Galadrieli we wszystkich tych wydarzeniach jest nieco trudniejszy do dokładnego określenia. Wynika to jednak przede wszystkim z faktu, że J.R.R. Tolkien wielokrotnie przerabiał jej historię.

Według najbardziej oficjalnej wersji urodziła się w Amanie na Zachodzie i przybyła do Śródziemia w trakcie I Ery na skutek buntu Feanora. Przetrwała czasy panowania Morgotha, a po latach poznała Celeborna i ok. 700 roku II Ery razem założyli królestwo Noldorów w Eregionie (po drugiej stronie gór powstało też królestwo Lothlorien). Według jednej z wersji Galadriela miała szczególnie pogardzać Annatara w trakcie jego wizyt, ale raczej nie mogła wiedzieć o jego prawdziwych motywach. Część innych wersji mocno przeczy temu układowi sił (więcej na ten temat przeczytacie w „Niedokończonych opowieściach”), ale wydaje się bardzo prawdopodobne, że scenarzyści serialu skorzystają właśnie z tych zapisków Tolkiena. O ile oczywiście postanowią umiejscowić 1. sezon właśnie w tym okresie.

REKLAMA

Władca Pierścieni” nie ma oficjalnej daty premiery, choć mówi się o 2021 roku. Produkcja ma liczyć aż 20 epizodów.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA