REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Amazon chwali się oszałamiającymi wynikami "Władcy Pierścieni". Narzekania fanów nic nie dały

Wyniki "Władcy Pierścieni" są oszałamiające. Tak twierdzi szef oddziału telewizyjnego Amazona. Według niego "Pierścienie Władzy" to aktualnie najpopularniejszy serial w historii Prime Video. W dodatku widzów ciągle produkcji przybywa.

20.12.2022
10:39
władca pierścieni amazon prime video serial
REKLAMA

Utyskiwania ortodoksyjnych fanów J.R.R. Tolkiena na nic się zdały. Na długo przed premierą wieszali oni psy na serialowym "Władcy Pierścieni", twierdząc, że nazbyt odchodzi on od kanonu. Były zapowiedzi bojkotu, były oddolne akcje, był płacz i zgrzytanie zębów, a i tak "Pierścienie Władzy" okazują się najpopularniejszą produkcją w historii Prime Video. Tak twierdzi szef oddziału telewizyjnego Amazona.

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" kosztował 450 mln dolarów (plus 250 mln dolarów za prawa autorskie), przez co jest najdroższym serialem w historii całego medium. Ta bezprecedensowa inwestycja miała się Amazonowi zwrócić. I to z nawiązką. Vernon Sanders nie kryje więc ekscytacji przekazywanymi informacjami.

REKLAMA

Oszałamiające wyniki Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy

W rozmowie z portalem Collider Sanders wielokrotnie podkreśla, że nie pamięta, jakie dokładnie były nadzieje wobec "Władcy Pierścieni". A to dawno temu zakupiono prawa do Tolkiena, a to Prime Video się w międzyczasie mocno rozrosło. Mimo to szef oddziału telewizji Amazona zapewnia, że wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania:

Przyszła do nas ogromna liczba nowych subskrybentów i myślę nawet, że prasa pisała, jak to wpłynęło na nasze zasięgi i staliśmy się numerem jeden w Stanach Zjednoczonych. (...) Miliony osób wciąż ten serial oglądało w minionym miesiącu, miliony i miliony ludzi ta produkcja przyciąga, nawet w ciągu ostatniego miesiąca.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy - Amazon Prime Video
REKLAMA

Sam pierwszy odcinek "Władcy Pierścieni" w premierowy weekend przyciągnął 25 mln osób. Łącznie na całym świecie "Pierścienie Władzy" obejrzało ponad 100 mln ludzi. Na ten moment serial był oglądany przez 24 mld minut (400 mln godzin, ponad 45,5 tys. lat).

4 października ruszyły zdjęcia do 2. sezonu "Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy". Amazon nie podał jeszcze, kiedy pojawi się na Prime Video. Niewielkie są jednak szanse, aby miał zadebiutować już w przyszłym roku.

Wszystkie odcinki "Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy" obejrzycie na Amazon Prime Video.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA