REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Pokazała bitwę o Sodden, a teraz zajmie się Śródziemiem. Reżyserka „Wiedźmina” dołącza do ekipy „Władcy Pierścieni”

Charlotte Brandstrom dołączyła do ekipy serialowego „Władcy Pierścieni”. Wcześniej reżyserowała m.in. finałowe odcinki 1. sezonu „Wiedźmina”.

13.05.2021
18:04
władca pierścieni amazon serial wiedźmin
REKLAMA

Serialowy „Władca Pierścieni” to murowany hit. Czekają na niego miliony fanów na całym świecie, którzy wiedzą, że mogą spodziewać się prawdziwej uczty. W końcu Amazon nie oszczędza. Opinię publiczną już zelektryzował budżet produkcji. Na sam pierwszy sezon zostanie wydane niemal pół miliarda dolarów, a dokładnie 465 mln dolarów. To niemal pięć razy tyle ile w swoich ostatnich odsłonach kosztowała „Gra o tron”.

REKLAMA

W niedawnym wywiadzie szefowa Amazon Studios Jennifer Salke uzasadniała tę kwotę potrzebą zbudowania skomplikowanej infrastruktury, na której w przyszłości będzie opierał się cały serial. Niemniej jest to suma zawrotna i mamy do czynienia z serialową megaprodukcją. Każdy chciałby do niej dorzucić własną cegiełkę.

Charlotte Brandstrom stanie za kamerą „Władcy Pierścieni

Ach cóż to za prestiż znaleźć się w tak rozbudowanym projekcie. I jak się okazuje swój udział będzie w nim miała reżyserka, która ma już doświadczenie w opowiadaniu o fikcyjnych światach. Portal Deadline podaje, że do ekipy dołączyła właśnie Charlotte Brandstrom. Jest ona bardzo podekscytowana czekającymi ją wyzwaniami:

Jestem bardzo podekscytowana, że przez Śródziemie przeprowadzi mnie wizja J.D. i Patricka [Payne i McKay, showrunnerzy serialu - przyp. red.], co pozwoli mi wejść do ikonicznego świata J.R.R. Tolkiena. To wielki zaszczyt być w Nowej Zelandii, aby pracować z tak utalentowanym zespołem Amazon Studios.

Z Kontynentu do Śródziemia

Nazwisko Brandstrom może wam na razie nic nie mówić, ale sama reżyserka jest wam dobrze znana. To ona wyreżyserowała dwa ostatnie odcinki netfliksowego „Wiedźmina”. Prócz tego w czasie swojej kariery stawała za kamerą odcinków takich seriali jak „Wallander”, „Outlander”, „Rozłąka” czy ostatnio „Dziedzictwo Jowisza”.

REKLAMA

Tym samym Brandstrom dołączyła do wybranych już wcześniej reżyserów, czyli JA Bayony („Dom grozy”, „Jurassic World: Upadłe królestwo”) oraz Wayne'a Che Yipa („Utopia”, „Doom Patrol”). Nie mamy na razie informacji, za które odcinki będzie ona odpowiadać.

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA