REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nowy rozdział walki z molestowaniem seksualnym w Hollywood rozpocznie się na planie Wonder Woman 2

Hollywood zmienia się na fali akcji #metoo. Nowe zasady, które mają pomóc w walce z molestowaniem na planach zdjęciowych i poza nimi, po raz pierwszy zostaną użyte podczas kręcenia Wonder Woman 2.

22.01.2018
18:51
Gal Gadot Wonder Woman
REKLAMA
REKLAMA

W październiku zeszłego roku w Fabryce Snów wybuchła afera, po pojawieniu się oskarżeń o molestowanie seksualne i gwałty wobec producenta filmowego Harveya Weinsteina. Osoby zaangażowane w branżę filmową przerwały milczenie i zaczęły opisywać swoje własne traumatyczne przeżycia, oznaczając jest hashtagiem #metoo.

Przez kilka miesięcy na jaw wyszło wiele smutnych i przerażających historii.

Skala zjawiska jest ogromna. Nie ma tygodnia, by nie pojawiły się kolejne oskarżenia. Wielu aktorów i twórców filmowych przyznało się do zarzucanych im czynów. Dla wielu z nich oskarżenia okazały się załamaniem kariery. Przykładem jest zwolnienie Kevina Speceya z House of Cards.

W wyniku skandalu organizacja Producer’s Guild of America, aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości, opracowała nowe zasady walki z molestowaniem. Prace nad nowym dokumentem PGA trwały kilka miesięcy, a w zeszłym tygodniu dobiegły końca. Teraz wiemy, kiedy i gdzie nowe zasady wejdą w życie.

Pierwszym filmem kręconym z wykorzystaniem nowych reguł będzie Wonder Woman 2.

PGA chce, by w przyszłości inni producenci filmowi korzystali ze stworzonych przez nich zasad. Mają one pomóc w identyfikowaniu przypadków molestowania seksualnego, a także będą pomagały w rozmawianiu o problemie z ofiarami, świadkami oraz producentami.

O oficjalnym wprowadzeniu zasad w życie poinformowano podczas gali nagród PGA. Pierwszym filmem, podczas kręcenia którego będą obowiązywały nowe wytyczne, została kontynuacja zeszłorocznego hitu o pierwszej kobiecej superbohaterce DC.

REKLAMA

Wonder Woman przez dekady była ikoną walki o równouprawnienie. Wprowadzenie nowych zasad, które mają chronić przed molestowaniem seksualnym, w tym konkretnym filmie jest bardzo wymowne.

Historii powstania postaci Wonder Woman poświęcony jest drugi odcinek dokumentu Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu, który zostanie wyemitowany dzisiaj o 21 na antenie AMC.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA