REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Główny bohater „Wywiadu z wampirem” obsadzony. Znany z „Gry o tron” aktor w tytułowej roli

Kolejna z głównych ról w nowej adaptacji „Wywiadu z wampirem” Anne Rice obsadzona. Kogo zobaczymy w serialu?

26.08.2021
19:56
wywiad z wampirem serial jacob anderson sam reid
REKLAMA

„Wywiad z wampirem” autorstwa amerykańskiej pisarki Anne Rice został wydany w 1976 roku. Była to pierwsza część liczącej kilkanaście tomów serii „Kroniki wampirów”; uznaje się ją też za najlepszą odsłonę bestsellerowego cyklu, z którym powiązane są dwie mniejsze serie: „Nowe kroniki wampirów” i „Dzieje czarownic z rodu Mayfair”.

Powieści skupiają się na historii wampirów – od ich pierwszej królowej aż do współczesności. Co ciekawe, „Kroniki” nie doczekały się zbyt wielu filmowych adaptacji. Okropna „Królowa potępionych” z 2002 roku bazowała na powieści pod tym samym tytułem, sięgając też po wątki z „Wampira Lestata” (bezlitośnie bezczeszcząc tę klimatyczną prozę). Wcześniej, w 1994, na ekranach kin pojawił się właśnie „Wywiad z wampirem” Neila Jordana z gwiazdorską obsadą (Brad Pitt, Tom Cruise, Christian Slater, Kristen Dunst, Antonio Banderas). Po latach można wyśmiewać kilka słabszych i naiwnych elementów fabularnych, ale to wciąż świetnie zrealizowany film o tym, jak wiekuista nuda potrafi doprowadzić do szaleństwa.

REKLAMA

Serialowa adaptacja „Wywiadu z wampirem” będzie składać się z ośmiu odcinków, które pojawią się na AMC i AMC Plus.

Showrunnerem, scenarzystą i producentem wykonawczym serii (w ramach umowy z AMC Studios) jest Rolin Jones („Perry Mason”, „Zakazane imperium”, „Trawka”). Jedną z wykonawczych producentek jest też sama Anne Rice. AMC nabyło prawa do adaptacji całego cyklu.

Trwa kompletowanie obsady – w ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że rolę jednego z głównych bohaterów, czyli wspomnianego Lestata (w filmie z 1994 grał to Tom Cruise), otrzymał Sam Reid. Tymczasem w głównego bohatera, tytułowego wampira, z którym przeprowadzany jest wywiad, wcieli się znany z „Gry o tron” i „Broadchurch” aktor i piosenkarz Jacob Anderson. Jego poprzednikiem w tej roli był Brad Pitt.

REKLAMA
wywiad z wampirem serial jacob anderson sam reid class="wp-image-1781104"

Akcja powieści w czasie rzeczywistym rozgrywa się w latach 70. w San Francisco – dziennikarz Daniel przeprowadza wywiad z nieznajomym, którego spotkał w barze. Nieznajomy okazuje się wampirem o imieniu Louis de Pointe du Lac, który opowiada rozmówcy swoją historię, sięgającą XVIII wieku i plantacji w Luizjanie.

W materiale źródłowym Louis był nowoorleańskim arystokratą i właścicielem plantacji, na której pracowali niewolnicy. Może to oznaczać, że twórcy serialu pominą ten wątek, skoro zdecydowali się zatrudnić do tej roli czarnoskórego aktora.

Premiera serialu odbędzie się w 2022 roku; dokładna data jest jeszcze nieznana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA