REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Wyznaję - podbijająca Europę powieść Cabre już po polsku

Choć Jaume Cabre, kataloński pisarz został doceniony przez szerokie grono odbiorców już wiele lat temu, dopiero jego ostatnia powieść, Wyznaję, przyniosła mu prawdziwą sławę.

Wydane we wrześniu 2011 roku, liczące niespełna 800 stron dzieło Cabre szybko zyskało duży rozgłos i mnóstwo pozytywnych opinii. Dwa dni temu cieszące się coraz większą popularnością Wyznaję dotarło także do Polski - zarówno w tradycjnej wersji książkowej, jak i w formie e-booka.

16.02.2013
19:10
Wyznaję - podbijająca Europę powieść Cabre już po polsku
REKLAMA
REKLAMA

Punktem wyjścia i spoiwem łączącym całą fabułę są: cierpiący na samotność chłopiec i skrzypce. Dla chłopca jedynymi prawdziwymi i wiernymi przyjaciółmi są książki. Natomiast skrzypce nienowe, o długiej historii, stają się dla czytelnika swoistym przewodnikiem po kolejnych wydarzeniach i historiach, występujących w książce postaci. A jest po czym przewodzić, bowiem w powieści pojawia się 200 bohaterów. Częściowo omówione zostają wydarzenia siedmiu wieków historii a i miejsce akcji zmienia się płynnie: z Włoch na Hiszpanię, na Polskę, znów na Hiszpanię, a potem na Niemcy.

Autor wymienione powyżej kraje wybrał nieprzypadkowo. Dawne, naznaczone nazizmem Niemcy, Hiszpania napiętnowana inkwizycją, Polska doświadczona piekłem obozów koncentracyjnych - wszystko to składa się na stworzone przez Cabre studium zła i okrucieństwa.

REKLAMA

Niech nie przerazi Was objętość dzieła. Jaume Cabre porusza tematy trudne, jednak w niezwykle przystępny sposób. Przyciąga lekkość jego pióra, swoboda przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi, tak licznymi wątkami. Fabularna różnorodność fascynuje i z każdą kolejną stroną na nowo zadziwia, przykuwa uwagę. Wszystko to sprawia, że po powieść tę zdecydowanie warto sięgnąć.

Premierowe wydanie Wyznaję w e-booku dostępne jest w promocyjnej cenie - 34.90 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA