REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Marvel zabronił ekipie "X-Men '97" pokazania uwielbianej postaci. Zwolniony showrunner odpowiada

Były showrunner „X-Men ’97”, Beau DeMayo, odniósł się do nieobecności Deadpoola w tym wychwalanym przez widzów wznowieniu „X-Men: The Animated Series”. Po środowej premierze zakończenia 1. sezonu produkcji, DeMayo podzielił się z fanami kilkoma ciekawymi szczegółami.

13.05.2024
10:19
x men 97 marvel zabronił deadpool wolverine disney
REKLAMA

Beau DeMayo to twórca serialu „X-Men ’97”, który napisał 1. i 2. sezon produkcji - scenarzysta został zwolniony z Marvel Studios zaledwie tydzień przed przed premierą swojego nowego projektu. Zagraniczni insiderzy donieśli, że Marvel rzekomo rozwiązał z nim umowę w związku z tym, że DeMayo był „koszmarny w codziennej współpracy”. Główny powód jest jednak znacznie bardziej zaskakujący - showrunner w wolnym czasie prowadził profil na OnlyFans, gdzie umieszczał treści o charakterze erotycznym. Podobno ten fakt zaniepokoił włodarzy DIsneya.

Mimo tego, ex-showrunner wciąż bywa pytany o tę produkcję. Fanów zainteresowała przede wszystkim nieobecność uwielbianej postaci, która w oryginalnej produkcji zaliczyła małe cameo (Morph zmienił się w nią dosłownie na moment). Biorąc pod uwagę fakt zbliżającej się premiery filmu „Deadpool & Wolverine”, część odbiorców oczekiwała, że ten pierwszy ponownie jeszcze pojawi się w animacji. I okazało się, że twórcy rzeczywiście planowali go nam pokazać.

REKLAMA

X-Men 97: nieobecność Deadpoola wyjaśniona

DeMayo ujawnił, że wprowadzenie tej postaci było niemożliwe. Marvel Sudios nie zgodziło się na dodanie tego bohatera w swojej animacji. Zdarzyło się to już w przeszłości - twórcom „A gdyby...?” zabroniono przecież pokazania Fantastycznej Czwórki, bowiem wytwórnia najpierw chce wprowadzić ich aktorską wersję.

DeMayo przyznał, że pierwotnie ekipa planowała pokazać Pyskatego Najemnika już w 1. sezonie (zapewne również w formie cameo), ale otrzymali odmowę od swoich zwierzchników. Nie wyjaśnił jednak, dlaczego, ale najpewniej przyczyna była podobna do powyższej - w czerwcu Wade Wilson zaliczy swój debiut w MCU (przypomnę, że pierwsze dwa filmy rozgrywały się w niezależnym uniwersum mutantów Foxa). Istnieje jednak spora szansa, że Wade będzie mógł pojawić się w kolejnej odsłonię serii.

Czytaj więcej o Marvelu w Spider's Web:

REKLAMA

X-Men '97 obejrzycie w Disney+. Z kolei kinowa premiera filmu Deadpool & Wolverine odbędzie się już 26 lipca.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA