REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Szef Marvela nie chciał powrotu Jackmana do roli Wolverine'a. Odrzucił też 20 pomysłów Reynoldsa

Z Kevinem Feigem, prezesem Marvel Studios, czasem nie ma lekko. Okazuje się, że cała masa konceptów na film "Deadpool & Wolverine", które pochodziły od samego Ryana Reynoldsa, była bezwzględnie gaszona. W tym pomysł na powrót Hugh Jackmana do roli uwielbianego mutanta.

05.05.2024
10:33
deadpool 3 wolverine hugh jackman ryan reynolds marvel mcu premiera polska
REKLAMA

Przez pewien czas po przejęciu 20th Century Fox przez Disneya przyszłość filmowej serii „Deadpool” była niepewna. Gdy zatem do sieci trafiła informacja o tym, że 3. część powstanie, będzie miała kategorię wiekową R, a do tego połączy Deadpoola z Wolverine’em, którego zagra sam Hugh Jackman, fani nie posiadali się z radości. Zwłaszcza ten ostatni fakt wywołał powszechny entuzjazm - w końcu Jackman pożegnał się z rolą filmem „Logan” i zarzekał się, że więcej już do niej nie powróci. Cóż: jego przyjaciel, Ryan Reynolds, ewidentnie ma dar przekonywania.

Czar gwiazdora nie działa jednak na wszystkich - oparł mu się m.in. Kevin Feige. Wersja, którą zobaczymy w kinach już wkrótce, nie jest bowiem zgodna z pierwotnymi planami Reynoldsa.

REKLAMA

Deadpool & Wolverine: Kevin Feige nie chciał Jackmana i odrzucił masę pomysłów Reynoldsa

Ryan opowiedział „Empire”, że miał mnóstwo innych pomysłów. Na początku wyobrażał sobie kino artystyczne: historię Wade’a i Logana oraz „czegoś, w co się wplątali” opowiedzianą z trzech zupełnie różnych perspektyw. To był sposób na zrobienie filmu na dużą skalę w kameralnym stylu. Feige odrzucił tę wizję, bo wciąż nie potrafił jej ocenić z szerszej perspektywy.

Reynolds wrócił do wymyślania i opisał z 18 różnych konceptów na film. Niektóre były bliskie kinu niezależnemu w stylu Sundance z budżetem poniżej 10 mln dol. Chciał w ten sposób wykorzystać tę markę w sposób, w jaki nigdy tego nie zrobiono. Opracował też szkice fabularne na wielkie widowiska i na coś pomiędzy.

Deadpool & Wolverine

Jak skomentował to Feige?

Prawda jest taka, że na tym etapie nie wiedziałem jeszcze, jak wprowadzić Deadpoola. Wówczas myśleliśmy o tym, jak wprowadzić mutantów i X-Menów do MCU, a to według mnie potrzebowało czegoś więcej niż bazowanie na najpopularniejszych elementach. Prawda jest jednak taka, że Ryan to maszyna do wymyślania pomysłów. Przedstawił mi ten pomysł, ale poza nim było jeszcze z 25 przemyśleń i wizji.

Dopiero później ekipa opracowała to, co zobaczymy w kinach. Zdaniem Wendy Jacobson, producentki, spora w tym zasługa zgody Hugh Jackmana na powrót do swojej kultowej kreacji. Co ciekawe, Feige początkowo nie był nim zachwycony.

Powiedziałem: „Dam ci radę, Hugh. Nie wracaj”.

Czytaj więcej o Marvelu w Spider's Web:

REKLAMA

Szef Marvela (słusznie) uznał, że Jackman dostał w „Loganie” jedno z najlepszych pożegnań w historii i nie warto od niego odchodzić. Gwiazdor przyznał jednak, że po rozmowie z producentem pojechał na długą przejażdżkę, by przemyśleć sprawę. Nie mógł przestać rozważać tego pomysłu, dlatego gdy wreszcie wysiadł z auta, zadzwonił do Reynoldsa i powiedział mu: „Ryan, jeśli mnie chcesz, wchodzę w to”. 

Deadpool & Wolverine: premiera filmu w polskich kinach już 26 lipca.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA