REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

W 4. fazie MCU rządzić będą młodzi bohaterowie znani z komiksów? Coraz więcej plotek o „Young Avengers”

Od dawna wiadomo, że „Avengers: Endgame” wywoła kolosalne zmiany w filmowym uniwersum Marvela. Wielu popularnych aktorów odejdzie, a wraz z nimi ich bohaterowie. Według najnowszych doniesień zastąpić ich mają nowi, młodzi bohaterowie. Ile prawdy jest w plotkach o „Young Avengers”?

16.01.2019
11:30
young avengers
REKLAMA
REKLAMA

Szczegóły następnej fazy Marvel Cinematic Universe skryte są w znacznej większości za milczeniem przedstawicieli Disneya, problemami z realizacją „Strażników Galaktyki vol. 3” oraz zakończeniem nadchodzącego filmu o Avengersach i Thanosie. Konkretnych i oficjalnie potwierdzonych informacji jest niewiele. Fani od wczoraj mogą się cieszyć pierwszym trailerem „Spider-Man: Daleko od domu”. O innych filmach więcej wiemy jednak dzięki plotkom i medialnym spekulacjom.

Od pewnego czasu mówi się o tym, że Disney rozważa zrobienie pierwszego superbohaterskiego filmu z kategorią R. Chodzi oczywiście o prequel poświęcony Czarnej wdowie. Podstawą filmów Marvel Studios był jednak zawsze humor i to się raczej nie zmieni w przyszłości. Wskazuje na to również nowa plotka, według której dojdzie do adaptacji komiksów o młodych członkach Avengers.

„Young Avengers” ma opowiadać o losach córki Ant-Mana oraz bohaterach takich jak Hulkling, Iron Lad czy Patriot.

young avengers class="wp-image-242371"

Obok nich wystąpiliby tacy herosi jak Stature, Vision (nowa wersja), Wiccan oraz Kate Bishop jako Hawkeye. Byłby to więc nowy początek, ale bardzo mocno osadzony w poprzedniej rzeczywistości. W pewnym sensie mielibyśmy do czynienia z odświeżonymi wersjami tych samych postaci. Otwarte pozostaje pytanie, czy lepszymi.

Nie wiadomo również jak wiarygodna jest plotka o „Young Avengers”. Podający tę informację portal We Got This Covered specjalizuje się w zakulisowych informacjach o popkulturze, ale jego doniesienia nie zawsze się sprawdzają. Istnieją jednak przesłanki, które wskazują, że faktycznie trwają prace nad filmem. Przede wszystkim podobne plany sugerował jeszcze w zeszłym roku Kevin Feige. W rozmowie z Heroic Hollywood szef Marvel Studios podkreślił wagę postaci Cassie Lang i zapowiedział jej przyszłość jako superbohaterki:

Jest szansa na pojawienie się Young Avengers w MCU. Seriale „Runaways” i „Cloak and Dagger” odniosły duży sukces. Widzę więc szansę na dalsze rozwijanie tych pomysłów. Ale w którą stronę to podąży? Nie wiem... Właśnie dlatego, wzorując się jak zawsze na komiksach, chcieliśmy, żeby młoda Cassie inspirowała się swoim ojcem. Ziarna zostały zasiane.

REKLAMA

Przez pewien czas członkiem Young Avengers w komiksach był także nastoletni Loki. Odmłodzona wersja bohatera miałaby się według nowych informacji pojawić w serialu Disney+ o przyrodnim bracie Thora. Dawałoby to szansę na pojawienie się również tego bohatera w składzie zespołu. Pozostaje mieć nadzieję, że jeśli Marvel faktycznie zrobi „Young Avengers”, to weźmie przykład z konkurencji. „Liga młodych” DC to jeden z najlepszych obecnie seriali poświęconych komiksowej tematyce (nie tylko animowanych, ale również aktorskich).

Odcinki trzeciego sezonu produkcji są już dostępne na DC Universe, a wkrótce zapewne dołączą do poprzednich odsłon obecnych na Netfliksie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA