REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

YouTube w 2021 roku - to grzało Polaków. Najchętniej oglądaliśmy Ekipę i stand-upy

YouTube podsumował 2021 rok. Lista najpopularniejszych filmików i kanałów pozwala nam w miarę wiarygodnie, bo na podstawie milionów wyświetleń, prześledzić gusta Polaków. I wychodzi na to, że najbardziej lubimy oglądać perypetie youtuberów-celebrytów i słuchać sanah. Ale jazz!

01.12.2021
17:40
top10 youtube 2021 najpopularniejsze wideo ekipa sanah
REKLAMA

YouTube w 2021 roku nas nie zaskoczył. Jak wyglądały gusta Polaków? Upodobania aż tak bardzo nam się nie zmieniły - w zeszłym roku na pierwszym miejscu był kawałek Przejmujemy Jutuby Friza i Wip Bros. Na kolejnych miejscach były klipy #Hot16challenge2 z Andrzejem Dudą i jego Ostrym cieniem mgły na czele. Friz przejął jednak YouTube'a najdłużej, bo również i w tym roku rządzi. I to pomimo wielu dram m.in. z Sylwestrem Wardęgą. A może właśnie i dlatego.

Na pierwszym miejscu jest lansiarskich klip Ekipy 3KIPA. Wykręcił aż 88 mln wyświetleń. Nikogo też nie zszokuje to, że na drugim miejscu też jest Friz i spółka w dokumencie "Influencerzy bez cenzury" (13 mln), w którym opowiadają oczywiście o sobie. Trzecie miejsce podium przypadło nagraniu ze stand-upu Mateusza Sochy (9mln). Oprócz niego w TOP 10 jest jeszcze dwóch śmieszków: Rafał Pacześ i Lotek.

Dopiero dalej zaczyna się robić ciekawie i jest kilka niespodzianek. W TOP 10 wylądował Patryk Vega ze swoim dokumentem "Oczy diabła", filmik z jeleniami przeskakującymi nad maską samochodu (mocna rzecz, nie dziwię się) i słynny Hejt Park, w którym Krzysztof Stanowski wyjaśniał Jasia Kapelę. Poniżej możecie zobaczyć pełną listę wraz z linkami.

REKLAMA

TOP YouTube w 2021 roku:

Lista najpopularniejszych wideo na YouTube w 2021 roku.

YouTube to też muzyka, a ta w Polsce jest... monotematyczna. W TOP 10 najpopularniejszych teledysków aż 4 należą do sanah, 3 do Maty i dwa do wczorajszego gościa Kuby Wojewódzkiego – Sobla. Nie zaskakuje więc to, że po podliczeniu cyferek, sanah i Sobel zdecydowali się na wspólny utwór – ich Cześć, jak się masz? ma już 40 mln odsłon i stał się chyba największym hitem tej jesieni.

Lista najpopularniejszych teledysków na YouTube w 2021 roku  

YouTube zebrał też najpopularniejsze kanały w Polsce w 2021. Zero zaskoczeń. Pierwsze dwa miejsca okupuje Ekipa i ich konkurencja, czyli Team X, a na trzecim jest Fusialka... z Ekipy. Znalazła się też na czele rankingu twórców najszybciej zyskujących na popularności pewnie nie długo doścignie Friza.

REKLAMA

Z naszych danych wynika, że odsetek polskich kanałów, których zarobki osiągają 5 cyfrowe kwoty lub większe wzrósł o ponad 35% rok do roku. W Polsce już ponad 2 tysiące kanałów ma ponad 100 tysięcy subskrypcji, co oznacza wzrost o ponad 20% rok do roku. Jeszcze dynamiczniej – bo o 30% – wzrosła liczba kanałów, które mają ponad 1 milion subskrypcji. Jest już ich w Polsce ponad 150

- informuje YouTube.

Jak wytłumaczyć aż tak ogromne wzrosty, o których możemy przeczytać na blogu Google (właściciel YouTube'a)? Pandemia z pewnością pomogła wielu twórcom w przyciągnięciu widowni i trzaskaniu hajsu - obostrzenia zatrzymywały nas w domach lub ograniczały wiele zajęć, wiec ludzie przerzucili się najwyraźniej na oglądanie filmików. Zwłaszcza dzieciaki na zdalnych lekcjach.

* Zdjęcie główne: screen z Ekipa / YouTube

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA