REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. YouTube

Premiera dokumentu „Zabawa w chowanego” może się opóźnić. Nowy film Sekielskiego zobaczymy najprawdopodobniej po feriach 2020

„Zabawa w chowanego” to nowy film dokumentalny Tomasza Sekielskiego, nagrodzonego niedawno wyróżnieniem Dziennikarz Roku. Produkcja będzie częścią trylogii poświęconej pedofilii w Kościele katolickim, którą rozpoczęła premiera „Tylko nie mów nikomu”. Dokument miał się ukazać w styczniu przyszłego roku, ale może dojść do opóźnienia.

23.12.2019
10:04
zabawa w chowanego kiedy
REKLAMA
REKLAMA

„Tylko nie mów nikomu” trzeba nazwać jedną z kilku najważniejszych polskich premier w 2019 roku. Dzieło braci Tomasza i Marka Sekielskich okazało się najczęściej oglądanym filmem na polskim YouTubie (obecnie to ponad 23 mln wyświetleń). Zostało też docenione przez krytyków i specjalistów od tematu.

I choć w wywiadzie udzielonym portalowi Rozrywka.Blog Tomasz Sekielski powątpiewał, czy debiut produkcji przyniesie rzeczywiste zmiany, to już zaczynamy je dostrzegać. Na treść filmu powołała się bowiem sędzina jednej z wielu spraw dotyczących księży-pedofili w uzasadnieniu pozytywnego dla ofiary wyroku. Dlatego zapowiedziany kilka miesięcy temu sequel produkcji budzi olbrzymie emocje.

Tomasz Sekielski zdradził, że „Zabawa w chowanego” może się opóźnić przez przyszłoroczne ferie zimowe.

Polski dziennikarz podał tę informację w trakcie ostatniego odcinka Sekielski Sunday Night Live (od 23 minuty filmu). Premiera „Zabawy w chowanego” pierwotnie miała się odbyć w styczniu 2020 roku. W tym czasie rozpoczyna się jednak okres ferii zimowych. Wiele osób będzie więc w tym czasie poza granicami kraju lub po prostu na urlopach. Może to w znaczący sposób zmniejszyć zasięgi osiągane przez sequel „Tylko nie mów nikomu”.

REKLAMA

Warto przypomnieć, że podobnie jak poprzedni film, „Zabawa w chowanego” również jest projektem crowdfundingowym, który zostanie udostępniony za darmo w sieci. Początkowa liczba widzów i medialność produkcji są więc czymś niezwykle ważnym. Dlatego bracia Sekielscy rozważają przeniesienie daty premiery na później. Stuprocentowy termin nie został jeszcze przez Sekielskiego podany (ani czy na pewno dojdzie do przeniesienia premiery), ale wiemy, kiedy mniej więcej można spodziewać nowego dokumentu producenckiego duetu braci.

„Zabawa w chowanego” najprawdopodobniej trafi do widzów po feriach. Tomasz Sekielski wspomniał, że może chodzić o 29 lutego 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA