REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Powstanie sequel filmu "Zaginiona dziewczyna"?

"Zaginiona dziewczyna", ubiegłoroczny hit kinowy w reżyserii Davida Finchera, opowiadał zamkniętą historię. Dla wielu właśnie taki, a nie inny finał filmu nadawał mu odpowiedni wydźwięk. W Hollywood nie ma jednak takiej historii, do której nie dałoby się dorobić sequela.

13.01.2015
10:18
Powstanie sequel filmu „Zaginiona dziewczyna”?
REKLAMA

Gillian Flynn, autorka książki "Zaginiona dziewczyna" i scenariusza do jej adaptacji, przyznała w rozmowie z New York Daily News, że jest otwarta na możliwość stworzenia kontynuacji. Akcja sequela miałaby rozgrywać się kilka lat po zakończeniu pierwszej części, dzięki czemu widzowie mogliby poznać dalsze losy toksycznego małżeństwa Nick i Amy Dunne'ów.

REKLAMA
zaginiona dziewczyna 2
REKLAMA

Flynn dodała także, że zgodziłaby się napisać scenariusz do drugiej części tylko pod warunkiem, że zaangażowana zostałaby do niej ta sama ekipa, która realizowała "Zaginioną dziewczynę". Na stołku reżyserskim po raz wtóry miałby więc zasiąść Fincher, a w rolach głównych wystąpiliby Ben Affleck i Rosamund Pike.

Ewentualna kontynuacja "Zaginionej dziewczyny" to w tym momencie jedynie luźny pomysł i szczerze mówiąc - wolałbym, żeby pozostała na tym etapie. Nie wydaje mi się, żeby do tej historii dało się dopisać coś interesującego, co nie byłoby wtórne w stosunku do pierwszego filmu. Z drugiej strony, przecież nie o to w tym chodzi, żeby sequel był udany, tylko o to, żeby się dobrze sprzedał.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA