REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nowa animacja od Disneya, polski film o bokserze oraz „afera dubajska”. Filmowa zima zapowiada się nadzwyczaj gorąco

Będzie w czym wybierać, bo obok propozycji dla młodych widzów oraz wielbicieli kontrowersyjnych tematów czeka na nas także horror jak i prequel serii „Kingsman”. A Sony wypuści w objęcia nocy wampira Morbiusa.

14.12.2020
9:28
Piotr Głowacki w filmie Mistrz
REKLAMA
REKLAMA

Dziewczyny z Dubaju - od 22 stycznia w kinach

dziewczyny z dubaju film doda

W samym środku zimy Maria Sadowska wraz z Dodą rozgrzeją nas gorącymi widokami prosto z Dubaju. Aż dziwne, że Patryk Vega nie zabrał się pierwszy za temat „afery dubajskiej”, no ale za kamerą Maria Sadowska, co może zwiastować mimo wszystko lepsze, bardziej autorskie kino. Czy powtórzy sukces „365 dni”?

King’s Man: Pierwsza misja - od 12 lutego w kinach

Prequel serii „Kingsman”, który rozgrywa się w daleko w przeszłości (lata 1914-1916), więc i bohaterowie będą zupełnie nowi. Twórcy jak mniemam chcą w ten sposób poszerzyć uniwersum „Kingsman” - oby z sukcesem. Póki co, świat widział dwie części tej serii: pierwsza rewelacyjna, a druga to ogromne rozczarowanie. Zobaczymy jak poradzi sobie prequel.

Poroże - od 19 lutego w kinach

Ciekawie zapowiadający się horror, którego bohaterem jest chłopiec ze stanu Oregon, który ukrywa w swoim domu tajemnicze stworzenie o nieznanym pochodzeniu. W produkcję zaangażowany jest Guillermo del Toro, a reżyseruje Scott Cooper. W obsadzie m.in. Keri Russell oraz Jesse Plemons.

Mistrz - od 5 marca w kinach

mistrz film 2021

To może być jednej z najlepszych polskich filmów sportowych. Ale duże rozczarowanie. Czyli jak to często bywa z zapowiedziami rodzimych filmów. Tym niemniej „Mistrz” naprawdę rodzi nadzieję na udane kino gatunkowe. To historia boksera Tadeusza Pietrzykowskiego, który brał udział w walkach bokserskich w obozie koncentracyjnym w Auschwitz za czasów II wojny światowej. Reżyseruje Maciej Barczewski, a w roli głównej Piotr Głowacki.

Raya i ostatni smok - od 12 marca w kinach

Najnowsza animacja od Walt Disney Studios to niejako duchowy kuzyn “Mulan”, gdyż i ta historia opowiada o dzielnej dziewczynie oraz korzysta z azjatyckiego folkloru. Właściwie tytuł mówi wszystko - dzielna wojowniczka Raya wyrusza w podróż w poszukiwaniu ostatniego smoka, który ma pomóc jej pokonać demony. Zapowiada się przygoda z nie lada rozmachem.

Morbius - od 19 marca w kinach

REKLAMA

Kolejny po „Venomie” spin-off „Spider-Mana” skupiony wokół jednego z najbardziej znanych komiksowych przeciwników Pająka. Choć nie jestem fanem modelu adaptacji komiksów skupiających się wokół samych czarnych charakterów, jak również obsadzenie Jareda Leto niedługo po tym, jak grał Jokera u konkurencji, to ewidentny brak wyobraźni, to jednak z zainteresowaniem spoglądam na ten projekt. Wiele wskazuje na to, że czeka nas widowiskowy i wysokobudżetowy horror, a to nieczęsty widok.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA