REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Ten rok zapowiada się na jeden z najgorętszych w muzyce pop od dawna

Jeśli w międzyczasie nic się nie zmieni, w 2021 czeka nas wiele głośnych muzycznych powrotów wielkich gwiazd. Swoje nowe albumy zapowiedzieli m.in. Drake, Lorde, Foo Fighters, Gwen Stefani i Billie Eilish. Są także szanse na premiery krążków Adele i Rihanny. Miejmy nadzieję, że ostatecznie wszystkie ujrzą światło dzienne.

08.01.2021
20:15
Billie Eilish w kadrze z klipu Therefore I Am
REKLAMA
REKLAMA

Drake „Certified Lover Boy” – planowana premiera: styczeń 2021

Drake swój szósty studyjny album miał wydać już w 2020 roku, ale jego premiera została przesunięta. Wiele wskazuje na to, że tym razem uda się wydać na świat jego nowe muzyczne dziecko. Krążek promuje wydany już w sierpniu 2020 singiel Laugh Now, Cry Later.

Foo Fighters „Medicine at Midnight” – premiera 5 lutego 2021

„Medicine at Midnight” to kolejny album, który miał pojawić się już w 2020 roku, ale ze względu na pandemię koronawirusa jego premiera została przesunięta. Dave Grohl i spółka tym razem zapowiadają rockowe granie z o wiele bardziej rytmiczno-tanecznym zacięciem, Grohl bowiem przed nagrywaniem zasłuchiwał się ponoć mocno w muzyce disco i EDM.

Greta Van Fleet „The Battle at Garden’s Gate” – premiera 16 kwietnia 2021

Współczesna inkarnacja (przynajmniej muzyczna) Led Zeppelin, czyli Greta Van Fleet narobiła trochę szumu w branży i pośród rockowej publiczności swoim debiutanckim albumem. Teraz przyszła pora na kolejny cios. „The Battle at Garden’s Gate” będzie prawdziwym sprawdzianem dla kapeli.

Adele – tytuł i data premiery albumu nieznane

Nowy album Adele to póki co wielka zagadka, natomiast niektóre wróble ćwierkają, że możemy się go spodziewać nawet już w lutym 2021. O ile w ogóle wokalistka cokolwiek wyda w najbliższych 12 miesiącach.

Lana Del Rey „Chemtrails Over the Country Club” – data premiery nieznana

I kolejny album, który miał mieć premierę w 2020, ale wyjdzie w 2021. Także i w tym przypadku nie wiemy zbyt wiele poza tytułem i dość intrygującym teaserem.

Billie Eilish – tytuł i data premiery albumu nieznane

W przypadku Eilish też zbyt wiele konkretów nie znajdziemy, natomiast wokalistka wyznała, że razem ze swoim bratem zaczęła pisać nowe kawałki podczas zeszłorocznej kwaratanny. Zaowocowało to utworem Therefore I Am. Na pewno nowy album Billie Eilish się szykuje, są poważne szanse na to, że posłuchamy go w tym roku, ale na razie nic nie jest pewne. Taki urok muzyki.

Kendrick Lamar – tytuł i data premiery albumu nieznane

W przypadku Lamara sprawa jest jeszcze bardziej mglista. Poza zapowiedzią tego, że muzyk pracuje nad nowym materiałem, nie wiemy nic. Nieznana jest data, tytuł krążka, pierwsze single. Jest tylko chęć do tego, by uraczyć fanów następcą albumu „Damn”. Zobaczymy, czy do tego dojdzie w 2021 roku.

Lorde – tytuł i data premiery albumu nieznane

Następca fenomenalnego krążka „Melodrama” też owiany jest welonem tajemnicy, ale wiele wskazuje na to, że usłyszymy go w tym roku. Jedną z inspiracji ma być wyprawa wokalistki na Antarktydę, która odbyła się jeszcze w 2019 roku.

Rihanna „R9” – data premiery nieznana

Na nowy album Rihanny fani popu czekają od 2016 roku. Ponoć pracuje ona intensywnie od wielu miesięcy nad „R9”, natomiast nadal brak konkretów. Cicho możecie liczyć na miłą niespodziankę, ale też nie nastawiajcie się od razu.

St. Vincent „Locked and Loaded” – data premiery albumu nieznana

W przypadku St. Vincent przynajmniej wiemy co nieco więcej. Zresztą sama artystka zapowiedziała, że w 2021 roku usłyszymy następcę znakomitego „Masseduction”. Ponoć St. Vincent intensywnie wsiąkła w stylistykę lat 70., zarówno filmową, jak i muzyczną, pracując nad nadchodzącym albumem.

Gwen Stefani – tytuł i data premiery albumu nieznane

REKLAMA

Wśród gwiazd popu, które postanowiły wykorzystać czasy pandemii na twórczą pracę, znajduje się też Gwen Stefani. Obecnie jest ona w trakcie procesu twórczego, więc pewnie do wydania krążka trochę poczekamy, natomiast są już jego pierwsze dźwiękowe zapowiedzi. A konkretnie jedna, w postaci nowego utworu Let Me Reintroduce Myself, który miał swoją premierę równo 1 stycznia 2021.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA