REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zimna wojna z prestiżową amerykańską nagrodą filmową. Wyścig o laury rozpoczęty

Rywalizacja o najbardziej prestiżowe nagrody filmowe właśnie się rozpoczyna. I chociaż Zimna wojna Pawła Pawlikowskiego ma bardzo mocnych konkurentów, to już odnotowała pierwszą statuetkę od The US National Board of Review. 

28.11.2018
15:34
Zimna wojna nagroda
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie tygodnie 2018 roku w świecie filmowym przypominają czasem bloki startowe tuż przed ważną gonitwą. Twórcy i aktorzy jeżdżą po świecie, udzielają wywiadów, a wszystko po to, aby jak najlepiej wypromować swoje dzieła. Tradycyjnie już najważniejszym starciem jest gala rozdania Oscarów. Jednak przed nią jest również szereg prestiżowych nagród. Wśród nich ta przyznawana przez The US National Board of Review. Sama gala wręczenia nagród ma się odbyć 8 stycznia 2019 roku. Jednak już teraz poznaliśmy zwycięzców we wszystkich kategoriach.

Wśród tegorocznych laureatów nagrody The US National Board of Review znalazła się także Zimna wojna. Film Pawła Palikowskiego zdobył nagrodę w kategorii Najlepszy film obcojęzyczny. Tym samym wyprzedził swoich konkurentów, wśród których znalazła się między innymi Roma Alfonso Cuarona oraz Winni Gustava Möllera.

Dla filmu Zimna Wojna nagroda The US National Board of Review jest świetnym zwiastunem.

Jak relacjonuje The Washington Post, nagrody wręczane przez The US National Board of Review są często nazywane pierwszymi jaskółkami Oscarów. Organizacja, która działa nieprzerwanie od 109 lat, jako jedna z pierwszych wręcza swoje nagrody. NBR zrzesza entuzjastów kina, twórców, akademików i osoby zaangażowane profesjonalnie w show biznes. Każdego roku przyznaje swoje nagrody na postawie ponad 250 seansów filmowych, rozmów z reżyserami, aktorami, producentami i scenarzystami.

REKLAMA

Dla filmu Zimna Wojna nagroda The US National Board of Review, choć cieszy sama w sobie, jest też świetnym zwiastunem na otwierający się właśnie sezon nagród filmowych. W końcu film opowiadający o nieszczęśliwej miłości dwójki artystów w początkach PRL-u zatriumfował nad najpoważniejszymi konkurentami w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Czekamy z niecierpliwością na najważniejsze ogłoszenia nominacji do Oscarów, a także na samą galę, która odbędzie się w lutym 2019 roku.

Tymczasem, jeśli jeszcze nie widzieliście Zimnej Wojny, możecie ją obejrzeć na player.pl.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA