REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Kultowy "Zły" Tyrmanda będzie grą wideo. Czeka nas przygodówka ociekająca klimatem

Leopold Tyrmand całkiem słusznie cieszy się opinią pisarza, który wciąż roztacza spory czar nad polskimi czytelnikami. A ze sławy twórcy lubią korzystać też inne media. Dlatego kilka lat temu cieszyliśmy się świetną komedią "Pan T." bazującą na jego życiu, a wkrótce dostaniemy też grę wideo inspirowaną jego twórczością. Czym dokładnie będzie "Zły: Człowiek o białych oczach"?

30.06.2022
14:26
zły leopold tyrmand gra wideo
REKLAMA

Wydany w 1955 roku "Zły" to jeden z najpoczytniejszych kryminałów epoki PRL-u i zarazem dzieło, które przetrwało test czasu. Książka Leopolda Tyrmanda do dzisiaj cieszy się dużą popularnością, podobnie jak życie samego pisarza. Pod koniec 2019 roku do kin wszedł inspirowany warszawskimi doświadczeniami Tyrmanda "Pan T." i okazał się równie zabawną, co inteligentną komedią. Teraz zaś fani jego twórczości otrzymali świetną niespodziankę od studia RedDeer.Games w postaci gry "Zły: Człowiek o białych oczach".

Zapowiedziana dziś na specjalnej konferencji prasowej w Warszawie produkcja ma być stosunkowo wierną reprezentacją motywów ze "Złego", która w odpowiedni sposób odda zarysowany w powieści klimat półświatka. Jednocześnie prezes zarządu RedDeer.Games Michał Maciej Lisiecki podkreśla, że twórcy zadbają o pewną przystępność dla zachodniego gracza, tak by "Zły: Człowiek o białych oczach" mógł zawojować też zagraniczne rynki. Tam będzie dostępny jako "The Evil One: The Man with the White Eyes".

REKLAMA

"Zły: Człowiek o białych oczach" zapowiada się świetnie. Leopold Tyrmand nie będzie mieć raczej powodów, by przewracać się w grobie.

Nowa gra wideo, za którą od strony deweloperskiej odpowiadają Destructive Creations (autorzy kontrowersyjnego "Hatred"), według założeń będzie przygodową grą akcji dla jednego gracza. Rozgrywkę mamy oglądać z punktu widzenia rzutu izometrycznego, co stało się znakiem rozpoznawalnym tej firmy. Akcja "Zły: Człowiek o białych oczach" przeniesie nas do odbudowywanej po II wojnie światowej Warszawy (w angielskiej wersji językowej będzie to Bad City), a główny bohater będzie niczym polski Batman.

REKLAMA

Całość ma być oczywiście zanurzona w jazzowym klimacie doskonale kojarzonym przez fanów oryginalnej powieści. Spodziewajcie się też elementów z kina noir oraz nietuzinkowej fabuły. Grę będzie można przejść w około 7-10 godzin, a ogółem zaoferuje ona 50 zadań i sześć osobnych lokacji. RedDeer.Games pozyskało 20-letnią licencję na adaptację prozy Leopolda Tyrmanda i budowę całego multiwersum inspirowanego "Złym".

Na razie poza "Zły: Człowiek o białych oczach" pojawiły się też plany stworzenia komiksu i gry planszowej opartych na twórczości warszawskiego pisarza. Szczegóły na temat obu konkursów znajdziecie na stronie internetowej The Evil One. Gra wideo od Destructive Creations nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery, a wstępnie zmierza na PC, Xbox Series X i S oraz PlayStation 5.

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA