REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Reżyserka "Zmierzchu" dostała za swój debiut tylko 3 dolary. Tak, dobrze czytacie

3 dolary - tyle Catherine Hardwicke zarobiła za swój debiut. Reżyserka "Zmierzchu" zdradza w wywiadzie, jak wyglądały początki jej kariery. Łatwo nie było, ale z pewnością się opłaciło. "Trzynastka" otworzyła bowiem twórczyni drzwi do dalszej kariery.

22.08.2023
15:33
trzynastka zmierzch zarobki reżyserka
REKLAMA

Niewiele brakowało, a filmowy "Zmierzch" w ogóle by nie powstał. Wytwórnie i producenci nie byli bowiem przekonani, czy historia romansu nastolatki z wampirem przyciągnie publiczność do kin. Gdy film trafił na wielkie ekrany, okazało się, że warto było zaryzykować, bo przy budżecie w wysokości 37 mln dolarów produkcja zarobiła na całym świecie około 407 mln dolarów.

Ze "Zmierzchem" od samego zarania projektu powiązana była Catherine Hardwicke. Od początku w niego wierzyła i o niego walczyła, chociaż jak sama mówi, łatwo nie było. Teraz mając już wyrobione w Hollywood nazwisko, reżyserka wspomina trudne początki swojej kariery.

Czytaj także:

REKLAMA

Zmierzch - reżyserka zdradza ile zarobiła za swój debiut

Ostatnio Hardwicke porozmawiała z Yahoo i zdradziła, że jeszcze przez "Zmierzchem" zdarzyło jej się zaciekle walczyć o wymarzony projekt. Mowa tu o jej pełnometrażowym debiucie, czyli "Trzynastce" - takiej filmowej "Euforii" z początku lat 2000.

Każde studio i producent powiedział: "nie, nie możemy tego zrobić. Jak moglibyśmy zrealizować film z kategorią wiekową R z nieznaną 13-letnią dziewczyną w głównej roli?". Wszyscy odmawiali. (...) Zrobiliśmy to bez pieniędzy. Za cały swój czas na planie dostałam 3 dolce

- mówi Hardwicke.
Trzynastka
REKLAMA

Tak, dobrze czytacie. Za reżyserię "Trzynastki" Hardwicke dostała całe 3 (słownie: trzy) dolary. Jak jednak wyjawia w przywołanym wywiadzie, reakcje widzów wynagrodziły jej wszystkie trudy. Ludzie, którzy widzieli film mówili bowiem, że jest on "mocny, poruszający i ważny".

Za reżyserię "Trzynastki" Hardwicke otrzymała nagrodę na festiwalu w Sundance. Prócz tego występująca w filmie Holly Hunter dostała nominacją do Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej, a wcielająca się w jedną z głównych ról Nikki Reed może pochwalić się nagrodą Independent Spirit za najlepszy debiut aktorski.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA