REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Seriale

Cezary Pazura w teaserze nowego serialu „Żmijowisko” od Canal+. To nowe dzieło reżysera „Belfra”

Canal+ od kilku lat mocno rywalizuje z HBO o miano twórcy najlepszych polskich seriali. Stacja już na jesieni spróbuje powtórzyć sukces „Belfra” i serii „Kruk. Szepty słychać po zmroku”. Bazą najnowszej produkcji będzie popularna powieść Wojciecha Chmielarza pt. „Żmijowisko”. Właśnie dostaliśmy pierwszy zwiastun z Cezarym Pazurą na pierwszym planie.

05.09.2019
17:09
żmijowisko serial
REKLAMA
REKLAMA

W ostatnim czasie widzom polskich seriali trudno powstrzymać się przed ostrożnym, ale mimo wszystko zauważalnym entuzjazmem. Produkcje typu premium znad Wisły coraz częściej pod wieloma względami nie odstają od dzieł z zachodniej Europy, a czasem są nawet porównywane do najgłośniejszych produkcji zza oceanu. Najwięcej sukcesów na tym polu ma HBO (m.in. ze względu na „Watahę” i „Ślepnąc od świateł”), ale po piętach stacji depcze Canal+.

Najnowsza polska produkcja kryminalna od tej stacji trafi do telewizji jeszcze w tym roku. Będzie to adaptacja „Żmijowiska” Wojciecha Chmielarza. Popularny pisarz (prawa filmowe do jego najnowszej powieści sprzedano jeszcze przed premierą) przyznał w rozmowie z portalem Rozrywka.Blog, że wersja serialowa będzie się różnić od oryginału pewnymi elementami. Ale zarazem zapewnił, że najważniejsze szczegóły zostaną zachowane.

„Żmijowisko” zostało dzisiaj pokazane na pierwszym, krótkim zwiastunie. W rolę narratora fragmentu wcielił się Cezary Pazura.

Bohater grany przez kojarzonego z wielu kultowych ról aktora wspomina o złej krwi, która przechodzi z pokolenia na pokolenie oraz „cholernie nieprzyjemnej historii”. W tle jego słów pojawiają się przebitki scen z innymi postaciami, które spotkamy w serialu. Całość jak przystało na thriller jest utrzymana w ponurej atmosferze i ciemnych, zimnych barwach. Oprócz Pazury w obsadzie „Żmijowiska” znaleźli się m.in. Paweł Domagała, Agnieszka Żulewska, Hanna Koczewska, Piotr Stramowski, Joachim Lamża, Davina Reeves-Ciara i Wojciech Zieliński.

Fabuła serialu kręci się wokół grupy trzydziestokilkuletnich bohaterów, którzy wraz z rodzinami wyjeżdżają na letnisko do tytułowego Żmijowiska. Na miejscu znika jednak nastoletnia Ada, córka Kamili i Arka. Za reżyserię produkcji odpowiada Łukasz Palkowski („Bogowie” i „Belfer”), a scenariusz napisali Wojciech Chmielarz i Dana Łukasińska. Oprócz teasera do sieci trafił wcześniej również krótki fragment jednego z odcinków.

REKLAMA

„Żmijowisko” będzie dostępne na Canal+ już tej jesieni.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA