REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Nowy "Znachor" trafi na Netfliksa. Są już pierwsze zdjęcia z planu

Fani "Znachora" będą mieli powody do radości. Za kilka miesięcy na Netfliksie zagości nowa ekranizacja powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza "Znachor". W roli głównej profesora Wilczura zobaczymy Leszka Lichota, a partnerować mu będzie Maria Kowalska. Netflix pokazał pierwsze zdjęcia z planu.

02.02.2023
10:16
"Znachor" zagości na Netfliksie
REKLAMA

"Znachor" jest klasyką polskiego kina. W roli głównej pamiętamy Jerzego Bińczyckiego, który wcielił się w postać profesora Wilczura w filmie Jerzego Hoffmana. Teraz kultowy film powróci na platformę "Netfliksa". Reżyserią nowej ekranizacji zajmie się Michał Gazda, natomiast rola główna profesora Rafała Wilczura powierzona zostanie Leszkowi Lichocie. Partnerować mu będzie Maria Kowalska, jako Marysia Wilczurówna.

REKLAMA

Leszek Lichota zachwycony nową rolą. "Jestem z pokolenia, które wyrosło na historii profesora Wilczura".

Leszek Lichota nie ukrywa, że wybranie go do roli profesora Wilczura bardzo mu schlebia.

Jestem z pokolenia, które wyrosło na historii profesora Wilczura. Bardzo się cieszę, że mogłem wcielić się w tak istotną postać dla polskiej kultury. Filmy kostiumowe są zawsze wyzwaniem, ale myślę, że reżyser i cała ekipa wspaniale odzwierciedlili estetykę lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Świata, w którym liczył się honor, etos pracy, empatia i romantyczna miłość - tak mówił o nowej roli aktor znany z takich produkcji jak m.in. "Wataha" czy "Wielka woda".

W filmową córkę Wilczura wcieli się Maria Kowalska, natomiast jej ukochanego, czyli hrabiego Czyńskiego zagrał Ignacy Liss. W pozostałych rolach zaprezentują się m.in. Mikołaj Grabowski, Izabela Kuna, Paweł Tomaszewski i Łukasz Szczepanowski.

REKLAMA

Kultowy film w nowej formie. Nowa ekranizacja "Znachora" na Netfliksie

Choć "Znachora" nikomu nie trzeba przedstawiać, wszak film oglądany jest przez kolejne pokolenia, a TVP zazwyczaj emituje go w świąteczne dni, opis od Netfliksa, tak brzmi: Szanowany chirurg profesor Rafał Wilczur traci rodzinę i pamięć. Wiele lat później, zapomniany i biedny, spotyka swoją córkę. Na podstawie kultowej powieści "Znachor" Tadeusza Dołęgi-Mostowicza". Nowy "Znachor" ma trafić na platformę w drugiej połowie 2023 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA