REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Zorro będzie kobietą. Powstaje serial z Sofią Vergarą i Robertem Rodriguezem na pokładzie

Robert Rodriguez jest zaangażowany w nową wersję przygód kultowego Zorro. Twórcy nadchodzącego serialu mają jednak dla fanów nie lada niespodziankę. Tym razem zamaskowany mściciel będzie bowiem kobietą.

10.12.2020
10:29
zorro sofia vergara serial
REKLAMA
REKLAMA

Czy ktoś jeszcze pamięta Zorro? Być może nie. W ostatnich latach przeżywamy modę na filmy o komiksowych superbohaterach, przez co zamaskowany Diego de la Vega ma małą siłę przebicia. A prawdą jest, że na długo, zanim Bruce Wayne włożył kostium Batmana, to właśnie on w swojej przepasce na oczach, kapeluszem na głowie i szpadą w dłoni najefektowniej walczył o sprawiedliwość. Postać zadebiutowała na łamach powieści Johnstona McCulleya w 1919 roku, a już rok później pojawiła się na wielkim ekranie. Od tamtej pory mściciel na stałe rozgościł się w popkulturze, podbijając każde możliwe medium.

Warto wspomnieć, że Quentin Tarantino wraz z Mattem Wagnerem stworzyli siedmioodcinkowy komiks „Django/Zorro”, a wymieniony reżyser miał być zaangażowany w jego filmową adaptację. Może nawet projekt kiedyś dojdzie do skutku, jednakże najpierw czeka nas spotkanie z Zorro za sprawą kolegi twórcy „Pulp Fiction”. Jak podaje Variety, Robert Rodriguez wraz ze swoją siostrą Rebeccą pracują nad serialem o zamaskowanym mścicielu. Rodzeństwo wspólnie przygotowało scenariusz nadchodzącej produkcji.

Zorro będzie kobietą

REKLAMA

Oczywiście nie będziemy mieć w tym wypadku do czynienia ze znaną nam wszystkim wersją kultowej postaci. Twórcy przygotowali niespodziankę, ponieważ tym razem Zorro będzie kobietą. Fabuła skupia się na losach Soli Dominguez. Undergroundowa artystka walczy o sprawiedliwość, jako współczesna reinkarnacja mitycznego bohatera, a jej życiu zagraża kilka przestępczych organizacji.

Produkcja powstaje pod szyldem stacji NBC. W główną rolę wcieli się Sofia Vergara, aktorka najlepiej znana z serialu „Współczesna rodzina”. Reżyserią zajmie się wspomniana Rebecca Rodriguez, która wraz z bratem jest też producentką wykonawczą. Co ciekawe, Robert Rodriguez przez jakiś czas był zaangażowany w powstawanie „Maski Zorro”. Z udziału w projekcie jednak zrezygnował, a u sterów zastąpił go Martin Campbell. Jednakże to właśnie twórca „Desperado” zdążył obsadzić Antonio Banderasa w głównej roli.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA