REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD

Co wydarzy się w 9. odcinku serialu „Szogun”? Jesteśmy naprawdę blisko finału

O sukcesie serialu „Szogun” raczej nie trzeba przypominać po raz kolejny. Produkcja cieszy się aktualnie ogromnym zainteresowaniem. Ten stan rzeczy nie zmienił się od czasu jej oficjalnej premiery. Wielkimi krokami zbliżamy się do finału, a atmosfera na ekranie robi się coraz gęstsza. Co wydarzy się w 9. odcinku „Szoguna”? Jest już pierwsza zapowiedź.

11.04.2024
11:05
Zwiastun 9 odcinka serialu Szogun, co się wydarzy
REKLAMA

Uwaga! Tekst może zawierać spoilery dotyczące serialu „Szogun”!

REKLAMA

Można raczej śmiało przyznać już, że twórcy serialu uwielbiają trzymać swoich widzów w niepewności. Cały czas budują napięcie i utrzymują publikę w stanie zawieszenia. Prowadzą nas przez świat pełen brutalności oraz ugruntowanych kulturowo przekonań, a tym samym nie chcą pokazać nam wszystkiego od razu. Jak tylko nad bohaterami zawiśnie widmo wojny, jesteśmy sukcesywnie wyciągani z jego zasięgu. Nie jest to jednak w jakimkolwiek stopniu irytujące. Sprawia, że regularnie siadamy przed ekrany telewizorów i oddajemy się w całości produkcji „Szogun”. Tak przynajmniej było do tej pory. Już niedługo czeka nas wielki finał sezonu, a tym samym, miejmy nadzieję, ostateczne rozwiązanie wielu nurtujących nas kwestii. W przyszłym tygodniu na platformie Disney+ pojawi się przedostatni epizod. Wraz z nim tajemniczy plan Toranagi.

Zwiastun 9. odcinka serialu Szogun – czego możemy się spodziewać

Strategicznych planów ciąg dalszy. 8. odcinek serialu zdążył już udowodnić, że Toranaga nie podda się tak łatwo. Tajemnicą owiana jest jego koncepcja taktyczna. Władca Kanto nie ma najmniejszego zamiaru oddać się w ręce żądnej krwi Rady bez walki. Nawet jeżeli miałby przy tym poświęcić kilka lojalnych mu dusz. John kompletnie nie wie jednak, co się wokół niego dzieje. Jest skonfundowany i całkowicie zagubiony. Martwi się przede wszystkim o życie Mariko, do której już od dawna pała silnym uczuciem. Teraz jest jedynie pionkiem na planszy. Toranaga ustawia go dokładnie tam, gdzie chce, ponieważ wie, że robi to w imię większego celu.

Oficjalny zwiastun 8. odcinka serialu Szogun, dostępnego na platformie Disney+

Niedawno opublikowany zwiastun 9. odcinka serialu „Szogun” podkreśla wszystkie wymienione wyżej aspekty. Widzimy w nim, jak John rozmawia z Mariko. Prosi tłumaczkę, żeby w końcu zaczęła działać. Mówi też o uwięzieniu, które może doprowadzić ostatecznie do tragedii. Mariko z kolei wspomina, żeby mężczyzna przestał angażować się w całą sytuację. Dla własnego dobra. W tym samym czasie Ishido zaczyna podejrzewać, że Toranaga coś planuje. Za wszelką cenę trzeba dowiedzieć się, co zamierza. Zapowiedź sugeruje nam także, że do walki stanie sama Mariko. Czy sięgnie po broń, a co najważniejsze, czy faktycznie ją wykorzysta? O tym przekonamy się już w najbliższy wtorek.

Serial „Szogun” można obejrzeć na platformie Disney+.

REKLAMA

Więcej o serialu „Szogun” czytaj na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA