REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Leć Dumbo! Disney prezentuje remake klasycznej animacji na nowym zwiastunie w reżyserii Tima Burtona

Opinie na temat aktorskich remake'ów klasycznych filmów Disneya są mocno podzielone. Nie da się jednak zaprzeczyć, że firma zarabia na tym pomyśle wielkie pieniądze. Nową wersję Dumbo w reżyserii Tima Burtona możemy już zobaczyć na zapowiedzi. Film będzie hitem.

15.11.2018
9:13
zwiastun dumbo
REKLAMA
REKLAMA

Dumbo to jeden z pierwszych kinowych filmów Disneya - miał swoją premierę w 1941 roku. Produkcja opowiadała o małym cyrkowym słoniu, który jest obrażany i wyśmiewany ze względu na bardzo duże uszy. Żaden z pozostałych słoni nie wierzy w Dumbo, poza jego zamkniętą w klatce mamą, dlatego malec otrzymuje najgorsze prace w cyrku. Wkrótce okazuje się jednak, że Dumbo potrafi latać i staje się prawdziwą gwiazdą.

Oryginalny Dumbo to film stosunkowo krótki (trwa raptem nieco ponad godzinę), powstały by podreperować kulejący budżet wytwórni, ale zapisał się złotymi głoskami w historii animowanych filmów dla dzieci. Nie dziwi jednak, że remake autorstwa Tima Burtona będzie tylko częściowo oparty na oryginalnej historii. Amerykański reżyser po prostu musiał poszerzyć film o wiele wątków, część zmienić i uczynić z Dumbo pełnoprawną, współczesną opowieść.

Widać to także na zaprezentowanym trailerze. Zwiastun Dumbo to emocjonalny rollercoaster.

Produkcję wcześniej zaprezentowano w krótkiej zajawce, ale dopiero teraz dowiadujemy się więcej o fabule remake'a. Film będzie śledzić losy pracownika cyrku i jego dwójki dzieci. Odłączony od ukochanej mamy i dręczony przez ludzi Dumbo znajdzie oparcie właśnie w trójce bohaterów. Przyjaźń doprowadzi do odkrycia talentu małego słonia, a to pozwoli uratować podupadający finansowo cyrk. Niestety, nowa popularność Dumbo sprowadzi na niego uwagę chciwego biznesmena, który będzie chciał wykorzystać talent zwierzęcia do własnych celów.

REKLAMA

Film może się pochwalić absolutnie gwiazdorską obsadą. W roli pogodnego pracownika cyrku wcieli się Colin Farrell, właściciela cyrku, Maxa Mediciego, zagra Danny DeVito, a rola biznesmena V.A. Vandevere'a przypadła w udziale Michaelowi Keatonowi. Oprócz nich w filmie zagrają także Eva Green, Alan Arkin i Finley Hobbins. Jak wiadomo za reżyserię odpowiada Tim Burton, a scenariusz przygotował Ehren Kruger - znany z napisania skryptu Ghost in the Shell i kilku części Transformersów.

Dumbo trafi do kin w marcu 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA