REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Technologiczna forteca i włamywacze. Breaking In zapowiada się na niezły thriller

Era silnych kobiet trwa w najlepsze. Universal Pictures zdecydowało się na stworzenie obrazu ukazującego spryt i wytrwałość kobiety, kiedy ważą się losy jej najbliższych. Film udowadnia, że płeć piękna także potrafi nieźle skopać tyłki i przechytrzyć doświadczonych kryminalistów. 

12.01.2018
10:01
Technologiczna forteca i włamywacze. Breaking In - zwiastun thrillera
REKLAMA
REKLAMA

Breaking In to trzymający w napięciu thriller oparty o wypracowane schematy.

Film w reżyserii Jamesa McTeigue’a znanego ze stworzenia produkcji V jak Vandetta, na myśl przywodzi skojarzenia z dobrze przyjętą produkcją Panic Room z Jodie Foster i Kristen Stewart. Podobnie, jak w filmie sprzed szesnastu lat, twórcy zabierają nas do nowoczesnego domu, w którym czeka na bohaterów spore niebezpieczeństwo.

 class="wp-image-124417"

Akcja Breaking In toczy się wokół Shaun, w której postać wciela się gwiazda serialu Being Mary Jane – Gabrielle Union i dwójki jej nastoletnich dzieci. Po nagłej śmierci ojca głównej bohaterki, kobieta zmuszona jest pojechać do jego gigantycznej posiadłości by dopiąć wszelkich formalności. Na miejscu okazuje się, że budynek stanowi istną technologiczną fortecę, otoczoną z każdej strony kamerami i funkcjonującą w oparciu o systemy operacyjne.

Sielanka rodzinna nie trwa jednak zbyt długo.

Szybko okazuje się, że w domu czyhają na bohaterów włamywacze, którzy porywają dzieci Shaun i zamykają je w nowoczesnym domu. Mężczyźni chcą w ten sposób zdobyć cenne rzeczy, które są ukryte w posiadłości ojca. Kobieta zaś nie ma żadnej możliwości dostania się do środka i uratowania swojego potomstwa. Silny instynkt macierzyński i obawa o syna i córkę sprawiają, że protagonistka zrobi wszystko, co w jej mocy, by pokonać złoczyńców i wyswobodzić uwięzionych.

Trailer pokazuje, że film skupia się na wykreowaniu odpowiedniego tempa i wartkiej akcji.

 class="wp-image-124420"

Linearnie poprowadzona dramaturgia, początkowo nabiera sielankowego, humorystycznego wymiaru. Z czasem jednak atmosfera znacznie się zagęszcza, pokazując bezwzględność porywaczy. Breaking In stawia w głównej mierze na pokazanie kobiecej siły, która w obliczu zagrożenia własnych dzieci jest w stanie pokonać najgroźniejszych przestępców. Początkowa bezsilność matki wobec nowoczesnej technologii i zawiłych zabezpieczeń domu, zamienia się w pełną determinacji misję. Sytuacja wyzwala w bohaterce nieograniczone pokłady waleczności.

Thriller stawia zatem na popularny motyw domu na odludziu, w którym czai się niebezpieczeństwo.

Tutaj jednak role szybko się odwracają i to główna bohaterka zaczyna wodzić za nos włamywaczy. Jest to zatem obraz potyczek i walk między dwiema stronami, w której liczy się przede wszystkim spryt i bezwzględność.

REKLAMA

W filmie obok Gabrielle Union zobaczymy również Billy’ego Burke’a, Richarda Cabrala, Setha Carra, oraz Ajionę Alexus.

Breaking In wejdzie do kin 11 maja 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA