REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Magdalena Boczarska jako książkowa Sasza Załuska. Znamy datę premiery nowego serialu Playera

03.11.2020
17:55
zywioly saszy ogien magdalena boczarska player
REKLAMA

Sasza Załuska to jedna z najpopularniejszych bohaterek polskiego kryminału. W wykreowaną przez Katarzynę Bondę bohaterkę wcieliła się Magdalena Boczarska. Właśnie poznaliśmy datę premiery serialu „Żywioły Saszy - Ogień” na Player.pl.

REKLAMA

Tegoroczna jesień przynosi ciekawe premiery polskich seriali. Na TVN od paru tygodni króluje „Szadź” z Maciejem Stuhrem, a Canal+ podbije za chwilę serial „Król” oparty na powieści Szczepana Twardocha o tym samym tytule. Już niebawem na Player.pl trafi kolejny serial inspirowany rodzimą beletrystyką: „Żywioły Saszy” z Magdaleną Boczarską, czyli adaptacja popularnego cyklu autorstwa Katarzyny Bondy.

Kim jest Sasza Załuska?

Główna bohaterka sagi królowej polskiego kryminału (jak od lat nazywa się Katarzynę Bondę) jest wyszkoloną policyjną profilerką: w skrócie jej praca polega na zawężeniu grona podejrzanych za pomocą tzw. śladów psychologicznych, na podstawie których tworzy się profil psychologiczny domniemanego sprawcy. Aleksandra „Sasza” Załuska jest bohaterką czterotomowego cyklu pt. „Żywioły” („Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony”, „Czerwony pająk”). „Ogień” jest adaptacją 3. tomu, czyli „Lampionów”.

„Żywioły Saszy - Ogień”: o czym jest ta historia?

Po latach spędzonych w Wielkiej Brytanii, gdzie przez siedem lat studiowała i doskonaliła się w zawodzie profilerki, Sasza Załuska wraca do Polski i niemal natychmiast otrzymuje swoje pierwsze zadanie. Niechętnie opuszcza córkę i wyrusza do Łodzi, gdzie policja bezskutecznie poszukuje osoby odpowiedzialnej za serię podpaleń i wybuchów. Śledztwo okazuje się wyjątkowo skomplikowane.

— informują twórcy.

Na drodze do rozwiązania sprawy stoi nie tylko brak jednoznacznych dowodów i tropów, ale też wątpliwości przełożonych i współpracowników co do umiejętności profilerki. W każdym kolejnym odcinku pojawi się nowy ślad prowadzący do rozwiązania sprawy. Czy dzięki pomocy Załuskiej uda się ująć sprawcę i zakończyć śledztwo?

— czytamy w opisie serialu.

Obsada serialu: kto oprócz Boczarskiej?

Oprócz Magdaleny Boczarskiej, na ekranie zobaczymy równie obiecujące aktorskie grono: m.in. Arkadiusza JakubikaPiotra Cyrwusa, Aleksandrę Konieczną, Jerzego Trelę, Mirosława Haniszewskiego, Marcina Czarnika i Krzysztofa Dracza.

Reżyserem serialu jest Kristoffer Rus („Naturalni”, „Rodzinka.pl”), a za scenariusz odpowiadają Dana Łukasińska i Michał Wawrzecki we współpracy z Darią Rogozińską i Dorotą Chamczyk.

Kiedy premiera na Playerze?

Zgodnie z zapowiedziami, siedmioodcinkowy serial z Magdaleną Boczarską w roli głównej zadebiutuje na platformie Player.pl jeszcze tej jesieni. Pierwszy odcinek „Żywiołów Saszy” będzie dostępny już od wtorku 17 listopada.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA