REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Ricky Gervais nie rozstaje się z Netfliksem. Zapowiedziano 2. sezon serialu „After Life”

„After Life” od Ricky'ego Gervaisa okazał się jednym z najbardziej udanych nowych seriali na Netfliksie. Można było się spodziewać, że serwis nie będzie chciał tak łatwo zakończyć współpracy z komikiem. Dlatego powstanie 2. sezon „After Life”.

03.04.2019
20:04
after life sezon 2
REKLAMA
REKLAMA

Netflix to największa i najbogatsza platforma VOD na rynku. Firma z każdym rokiem musi jednak walczyć z coraz większą konkurencją. Dlatego dalsze rozwijanie biblioteki jest dla Netfliksa absolutnym priorytetem. Wystarczy spojrzeć jak dużo nowych seriali firmy powstaje w Europie i Azji. Coraz więcej wśród nich również dzieł z gatunków, które wcześniej były przez serwis traktowane nieco po macoszemu.

Gdy trzeba było rywalizować tylko z HBO, to można było skupić się na produkcjach dramatycznych. Wraz z wejściem na rynek Apple TV+, które stawia mocno na komedie, ta strategia musiała jednak ulec zmianie. Pierwszą zapowiedzią nowego na Netfliksie był serial „The Kominsky Method”, który zdobył nawet Złotego Globa. W ostatnich tygodniach duże poruszenie wśród widzów serwisu wywołała z kolei autorska produkcja Ricky'ego Gervaisa pt. „After Life”.

To opowieść o mężczyźnie imieniem Tony, który musi poradzić sobie ze śmiercią ukochanej żony. Depresja i niechęć do dalszego życia w samotności sprowadzają go na skraj samobójstwa. Najbliżsi pomagają mu jednak poradzić sobie z problemami, dzięki czemu na koniec 1. sezonu w Tonym budzi się nadzieja.

Netflix oficjalnie ogłosił, że powstanie 2. sezon „After Life” z Gervaisem na pokładzie.

Brytyjskiemu komikowi udało się połączyć czarną komedię z interesującą opowieścią o woli przetrwania i wartości relacji międzyludzkich. Na pierwszy rzut oka takie połączenie było ryzykowne. Skoro serwis zdecydował się na przedłużenie tej historii na kolejny sezon, to najwyraźniej produkcja znalazła swoich odbiorców. Przyznał to sam Ricky Gervais w wypowiedzi dla portalu Deadline:

REKLAMA

Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak żywiołową reakcją. To prawdziwe szaleństwo, ale też niezwykle miła sytuacja. Jedyny problem w tym, że teraz muszę zadbać, by 2. sezon był jeszcze lepszy od poprzedniego. Będę musiał pracować jeszcze ciężej, to w sumie irytujące.

Premiera nowych odcinków „After Life” nastąpi w 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA