REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Rust": nowy wypadek na planie filmu z Alekiem Baldwinem. Lekarze walczą, by nie amputować ręki oświetleniowca

Po tym jak Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił operatorkę i ranił reżysera, na planie westernu "Rust" doszło do kolejnego wypadku. Tym razem ofiarą padł oświetleniowiec.

08.11.2021
17:44
alec baldwin rust wypadek western
REKLAMA

Na planie "Rust" zdarzył się kolejny już wypadek. Do szpitala trafił oświetleniowiec Jason Miller, który został ugryziony przez pustelnika brunatnego. Lekarze walczą aktualnie, aby uratować jego rękę i nie dopuścić do sytuacji, w której konieczna będzie amputacja.

Mężczyzna przeszedł już parę operacji, bo chociaż ukąszenie pająka rzadko bywa śmiertelne, to prowadzi do rozległej martwicy. Jak podaje News.Sky.Com Miller doświadczył martwicy tkanek i sepsy. Na portalu Just Giving miała też ruszyć zbiórka na leczenie oświetleniowca:

REKLAMA

Był już hospitalizowany i przeszedł kilka operacji, a lekarze robią co mogą aby powstrzymać infekcję, próbując uratować jego rękę. (...) Nawet jeśli medykom uda się to zrobić, Jasona czeka długa rehabilitacja

- News.Sky przywołuje opis ze strony zbiórki.

Rust - wypadek na planie westernu z Alekiem Baldwinem

Rust - wypadek na planie filmu z Alekiem Baldwinem

Do ukąszenia przez pająka doszło w trakcie zamykania planu, po niefortunnym zdarzeniu z 21 października. To wtedy gwiazdor "Rust" - Alec Baldwin - postrzelił dwie osoby. Operatorka Halyna Hutchins zmarła w wyniku poniesionych obrażeń, a reżyser Joel Souza trafił do szpitala.

Sprawa postrzału wciąż jest wyjaśniana. Według policji do tragedii doszło z powodu niedbałości. Osoba odpowiedzialna za broń i amunicję na planie mówiła, że nie ma pojęcia w jaki sposób i dlaczego ktoś naładował broń ostrą amunicją. Coś takiego nie powinno mieć w Hollywood miejsca, chociaż nie jest to pierwsza tego typu sytuacja.

REKLAMA

Wypadek na planie "Rust" doprowadził do tego, że w Hollywood rozgorzała dyskusja na temat bezpieczeństwa ekipy na planie. Zgodnie z artykułem na portalu Variety, Dwayne "The Rock" Johnson zapowiedział nawet, że w filmach produkowanych przez jego Seven Bucks Production korzystanie z prawdziwej broni będzie zabronione.

* Zdjęcie główne: PAN Photo AgencyREKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA