REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Allegro obiecało, że aukcje z kontami Netflix znikną. Sprawdzamy, czy portal dotrzymał słowa

Allegro wytoczyło wojnę sprzedawcom, którzy oferują konta do usług VOD takich jak Netflix. Sprawdzamy, czy kolejna aktualizacja regulaminu wypleniła wreszcie takie aukcje, czy też cwaniaki znów znalazły lukę.

03.08.2018
17:45
konto Netflix allegro
REKLAMA
REKLAMA

Nowy regulamin Allegro nie pozostawia wątpliwości: to już koniec aukcji, na których oferowane są dostępy do usług VOD. Do tej pory serwis dopuszczał możliwość handlu kontami, które zostały sztucznie wygenerowane, ale postanowiono zakończyć ten proceder.

Handlarze, którzy bogacą się cudzym kosztem na cwaniactwie, nie chcą jednak ot tak oddać źródła pieniędzy. Pomimo zmian w regulaminie, nadal oferowali dane logowania do usług VOD takich jak Netflix. Prześledźmy zresztą, jak to wyglądało:

Z powyższych materiałów dowiecie się też, dlaczego sprzedawanie i kupowanie sztucznie wygenerowanych kont do usług VOD to nie przejaw przedsiębiorczości i zaradności użytkowników i handlarzy, którzy na tym odpowiednio oszczędzają i zarabiają. Wyjaśniam w nich, dlaczego to proceder, który należy potępić.

Allegro dało sobie tydzień na kolejną aktualizację regulaminu.

Przedstawiciel firmy zapewnił mnie, że ta zmiana to nie jest tylko martwy zapis, a Allegro faktycznie chce wyeliminować takie aukcje ze swojego serwisu. Postanowiłem sprawdzić, czy po tygodniu oferty na tanie konta w usłudze Netflix nadal są łatwo dostępne, czy też może udało się ich wreszcie pozbyć.

Sytuację śledziłem od środy i okazało się, że moderatorzy Allegro działają sprawnie. Kolejne aukcje potrafiły pojawiać się i znikać na moich oczach po kilkukrotnym odświeżeniu strony. Pod linkiem, który prowadził do takiej aukcji, umieszczono komunikat, że oferta została usunięta przez pracownika Allegro.

allegro konto netflix class="wp-image-189112"

Nadal nie wyeliminowano jednak wszystkich aukcji z kontami do usług VOD.

W piątek po godz. 15:00 w serwisie na frazę „konto Netflix” pojawiły się w wynikach wyszukiwania dwie aukcje. Jedna została oznaczona jako zakończona, ale druga była cały czas dostępna. Gdy piszę te słowa, licznik sprzedanych kont - handlarz zaoferował ich aż tysiąc - cały czas rośnie.

Ten konkretny sprzedawca nie próbował nawet udawać, że to „konto prywatne”, jak co poniektórzy handlarze. Wprost informuje, że to konto współdzielone na 4 osoby, z którego można korzystać tylko na komputerach (Netflix zaczął już walczyć ze współdzieleniem sztucznych kont i blokuje je np. na platformach Smart TV).

O godzinie 16:00 licznik sprzedanych kont na pierwszej wspomnianej aukcji wzrósł z 10 do 20 sztuk. Pojawiła się też kolejna oferta, gdzie zaoferowano aż 99992 kont (!) w serwisie Netflix. Ten sprzedawca utrzymuje zaś, że konta współdzielone nie są, ale też można korzystać z nich tylko na komputerach.

Nie mam oczywiście wątpliwości, że wyplenienie takich aukcji w całości będzie trudne.

REKLAMA

Osoby, które wygenerowały wiele kont, będą teraz próbowały je na wszelkie sposoby upłynnić. Wygląda jednak na to, że na Allegro nie mają już czego szukać. Jeden ze sprzedawców, którego aukcja z kontami obecnie jest dostępna, ma tylko kilka komentarzy z dziś. Kolejny handlarz oferujący konta Netflix nie ma ich w ogóle.

Najwidoczniej sprzedawcy, który oferuje konta w usługach, nie mogą korzystać już z dotychczas wykorzystywanych kont na Allegro i założyli nowe. Liczę na to, że Allegro takie konta w swoim serwisie będzie teraz szybko i sprawnie blokować. Nie zazdroszczę natomiast moderatorom, którzy muszą te aukcje przeglądać, bo czeka ich teraz sporo pracy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA