REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Amber Heard w "Aquamanie 2" zastąpi... delfin. A raczej Dolphin. Kim jest ta postać?

Amber Heard powoli może żegnać się ze swoją hollywoodzką karierą, a pierwszym symptomem tego zjawiska jest znaczące ograniczenie jej roli w "Aquaman and the Lost Kingdom". Zapowiedziana na przyszły rok produkcja ostatecznie będzie najpewniej zawierać sceny z udziałem grającej Merę aktorki, ale tylko dzięki wstawiennictwu kolegów po fachu. Warner Bros. najprawdopodobniej będzie chciał częściowo zastąpić wątki partnerki Aquamana, wprowadzając Dolphin. Kto to jest?

25.05.2022
13:04
aquaman 2 amber heard mera dolphin dc komiksy kto to
REKLAMA

"Aquaman 2" zapowiada się na kolejną burzliwą i pełną kontrowersji produkcję z katalogu Warner Bros. Wszystko przez Amber Heard, z którą od kilku tygodni procesuje się jej były mąż Johnny Depp. Na ten moment nie sposób stwierdzić, kto wygra sądową batalię, ale w oczach opinii publicznej aktorka stała się osobą kompletnie niewiarygodną. Dlatego w ramach zemsty pragną dla niej tego samego, co spotkało Deppa - wyrzucenia ze wszystkich projektów nad którymi pracuje. Począwszy od "Aquaman and the Lost Kingdom".

Wygląda na to, że stworzona przez nich petycja i ogólny internetowy szum nie pozostały bez wpływu na decyzje szefów Warner Bros. Firma autentycznie chciała pozbyć się Amber Heard z obsady sequela. Jej przedstawiciele twierdzą co prawda, że powodem była słaba chemia między aktorką a Jasonem Momoą, ale trochę trudno w to uwierzyć. Niemożliwe, żeby obawa przed skandalem nie miała żadnego wpływu na ich decyzję. Amber Heard walczyła z próbami jej zwolnienia i ostatecznie zagrała w garstce scen, ale nie wiadomo, co z tego zostanie utrzymane w montażu.

REKLAMA

"Aquaman 2" przejdzie dużą metamorfozę? Postać Amber Heard może zostać zastąpiona przez Dolphin.

Według wynajętych przez prawników Heard ekspertki za filmową Merą wstawili się reżyser James Wan i wspomniany już Jason Momoa. Tylko czy w końcowym rozrachunku może jej to pomóc dalej występować w produkcjach DC? Osobiście w to nie wierzę. Zwłaszcza, że według zakulisowych informacji w "Aquaman and the Lost Kingdom" zadebiutuje Dolphin, czyli inna romantyczna partnerka tytułowego bohatera.

Dolphin zadebiutowała na łamach serii "Showcase" w 1968 roku, ale realną popularność zyskała dopiero wiele lat później za sprawą eventów "Kryzys na Nieskończonych Ziemiach" i "Godzina zero: Kryzys w czasie". W trakcie drugiego z nich poznała Aquamana i pomogła mu w pokonaniu Charybdisa. Niedługo później dwójkę bohaterów połączył romantyczny związek, Dolphin i Arthur Curry byli razem aż do powrotu Mery. Niedługo później białowłosa dziewczyna związała się z protegowanych Aquamana, który odrzucił wówczas miano Aqualad i zaczął tytułować się jako Tempest. Od tej pory rola bohaterki znacząco zmalała, a na początku XXI wieku Dolphin i jej syn z Tempestem zginęli w trakcie kataklizmu, który zniszczył Atlantydę.

Nowa wersja Dolphin zadebiutowała w ramach DC Rebirth.

Dolphin - kim jest?
REKLAMA

Całkowite odświeżenie linii wydawniczej DC Comics sprawiło, że Dolphin należy teraz do tej samej rasy co reszta mieszkańców Antaltydy (według wcześniejszej wersji była ofiarą eksperymentów obcych istot, które zapewniły jej supermoce pozwalające na życie pod wodą). Odróżnia ją natomiast fakt, że posiada mutację nadającą jej bardziej rybnych cech. Może natomiast kontrolować tę przemianę i wyglądać jak zwykła osoba, jeśli tylko tego zechce.

Popularność Dolphin w ostatnich kilku latach osiągnęła status wyższy niż kiedykolwiek poza krótkim okresem w latach 90. Przeniesienie tej postaci na duży ekran akurat teraz ma więc więcej sensu niż kiedykolwiek wcześniej. A sytuacja Amber Heard na pewno zachęca do tego wytwórnię Warner Bros.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA