REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Kiedy nowy "Ant-Man" trafi na Disney+? Coś mi się wydaje, że nie będziemy długo czekać

Najnowszy "Ant-Man" na razie ściera się z Kangiem Zdobywcą na wielkich ekranach. Niedawno wszedł do kin, ale zbliża się nieuchronna premiera "Kwantomanii" w streamingu. Film zmierza na Disney+. Kiedy pojawi się na platformie? Okienka dystrybucyjne bywają różne, ale tej akurat produkcji możemy się spodziewać już całkiem niedługo.

27.02.2023
13:54
ant man disney premiera online
REKLAMA

Dołącz do Disney+ i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Jak to jest z okienkami dystrybucyjnymi filmów Marvela? Ile trzeba czekać, zanim dany film trafi z wielkiego ekranu na Disney+? Niestety, na te pytania nie ma jasnej i jednoznacznej odpowiedzi. "Doktor Strange w multiwersum obłędu" wylądował na platformie zaledwie 47 dni po swojej kinowej premierze. "Thor: Miłość i grom" potrzebował nieco więcej czasu - 62 dni. Absolutnym rekordzistą jest natomiast "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu", bo użytkownicy serwisu czekali na nią całe 82 dni.

Okienko dystrybucyjne ustalane jest indywidualnie dla każdego tytułu Marvela. Nie ma tutaj żadnych zasad. Czas oczekiwania na premierę online danego filmu obliczany jest na podstawie kilku różnych czynników. Jednym z nich są wyniki w box office'ie. Jeśli produkcja cieszy się dużą popularnością w kinach, wpadnie na Disney+ później. Jeśli widzowie nie są zainteresowani jej oglądaniem, w internecie pojawi się szybciej.

REKLAMA

Czytaj także:

Ant-Man 3 - kiedy premiera online na Disney+?

Teraz na ekranach kin króluje "Ant-Man i Osa: Kwantomania", czyli najnowsza odsłona przygód tytułowych superbohaterów, którzy zwiedzają wymiar kwantowy i muszą zmierzyć się z Kangiem Zdobywcą. Jest więc tak, jak to w Marvelu już bywa: kolorowo, dynamicznie i zabawnie. Widzowie docenili to na samym starcie filmu na wielkich ekranach. W weekend otwarcia produkcja zarobiła bowiem w Stanach Zjednoczonych ponad 106 mln dolarów (najwięcej z całej trylogii).

Ant-Man i Osa: Kwantomania - Disney+ - premiera

Po weekendzie otwarcia zainteresowanie widowni najnowszym filmem MCU drastycznie zmalało. Jak podaje Variety, aż o 69 proc. Pod względem spadku "Ant-Man 3" prześciga produkcje "Thor: Miłość i grom" (67 proc.), "Czarna Wdowa" (67,8 proc.) i "Eternals" (62 proc.). Na dzień dzisiejszy na całym świecie zarobił ponad 363,5 mln dolarów (ponad 167 mln w USA i ponad 196 mln na zagranicznych rynkach). Bardzo powoli zmierza więc po pół mld dolarów.

Czytaj także:

REKLAMA

Chociaż oficjalnej daty internetowej premiery "Ant-Mana 3" na ten moment jeszcze nie ma, jeśli tendencja spadkowa się utrzyma, a Disney nie będzie zadowolony z wyników filmu, produkcja trafi na Disney+ pewnie już całkiem niedługo.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA